zuzana
29.11.13,08:11
V období Vianoc budeme mať v prevádzke klzisko v meste, budeme vyberať vstupné, sme platcemi DPH, teda vstupné bude s DPH.Vie mi niekto poradiť, či vstupné musí ísť cez registračnú pokladňu, ak ju máme , ale služba prevádz.šport.podujatí sa týka len kúpalísk?Teda by tam stačili len lístky-vstupenky s uvedenou cenou a potom si to zaúčtujem cez príjem do pokladne-príjmový pokladničný doklad?
tictac7
29.11.13,07:17
ako platca DPH si povinná vystavovať faktúru v zmysle § 74. Zjednodušenou faktúrou je aj doklad vyhotovený erp. Na vstupenkách by si asi nemala uvedené všetky náležitosti, ktoré máš mať zo zákona, či?
zuzana
29.11.13,10:21
Ale ak nie je v prílohe k zákonu uvedená daná činnosť, sa domnievam, že to nemusí ísť cez registračnú pokladňu, ale chcem si to overiť tu na Porade.A k tej faktúre, hádam nie je potrebné na vstupné vo výške 1€ vystavovať každému účastníkovi faktúru??nestačia vstupenky so sumou s DPH a potom si to ja celé príjmem cez PPD do pokladne a rozpočítam si DPH?Ide o bežných občanov, nie o podnikateľské subjekty.
tictac7
29.11.13,10:37
prečo polemizuješ? Zákon o DPH Ti ukladá povinnosť vystavovať faktúru, nie ja. A erp máš jednoduchšie riešenie. V opačnom prípade by si si musela dať nechať natlačiť vstupenky, ktoré by obsahovali údaje v zmysle zákona o DPH.
marjankaj
29.11.13,10:44
§ 72 Osoby povinné vyhotoviť faktúru
(1) Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru podľa tohto zákona pri
a) dodaní tovaru alebo služby s miestom dodania v tuzemsku inej zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou,
marjankaj
29.11.13,10:46
No podľa toho komu. Každému nemusí vystaviť faktúru.
zuzana
29.11.13,12:15
Budú to FO-občania , a tým sa faktúra musí vystaviť?No mne by tá pokladňa aj vyhovovala, ale keď si predstvím, že tam bude zamestnaný nejaký dôchodca a má vydávať bločky cez pokladňu, aj keď to nie je povinnosť, keďže táto služba nie je v zákone o reg.pokladniach.Napr.aj na špúortové podujatia som tiež ešte nevidela, aby mi niekto vystavil faktúru za vstupné, alebo dal doklad s DPH, veď ja si tú DPH v konečnom dôsledku odvediem.Ja nepolemizujem, ja si len chcem overiť ako to má byť správne.
marjankaj
29.11.13,12:17
A moju odpoveď si nečítala?
zuzana
29.11.13,12:36
Takže nemusí, ďakujem.