lojzko
22.03.06,16:13
dobry den,
prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

kde zacat?
prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas
dakujem
lojzko
emily
22.03.06,15:19
No ja by som urobila DP B, kde by som zahrnula TPP, aj dohodu aj SZČO a doložila čestné prehlásenie, že zvyšok roka som bola nezamestnaná.
Máš nárok na nezdaniteľnú čiastku 87 936,- Sk a ak Tvoj daňový základ nebol vyšší ako táto čiastka, daň platiť nebudeš.
Zita5
22.03.06,15:21
dobry den,
prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

kde zacat?
prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas

dakujem
lojzko

Podávaš daňové priznanie typu B , kde si všetky príjmy dosiahnuté v roku 2005 uvedieš a z podnikania uvedieš taktiež aj vynaložené výdavky v súvislosti s podnikaním .
Denda
22.03.06,15:32
dobry den,
prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

kde zacat?
prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas
dakujem
lojzko
Ak Vaše celkové príjmy za rok 2005 nepresiahli sumu 43968,- Sk a nechcete mať vrátenú zrazenú daň, nemusíte podávať žiadne daňové priznanie.
Ak presiahli Vaše príjmy túto sumu, podávate tak ako to už uviedli predo mnou daňové priznanie typu B.
Zita5
22.03.06,18:10
dobry den,
prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

kde zacat?
prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas
dakujem
lojzko

Takže pokúsim sa to zhrnúť :
Na základe POTVRDENIA O ZÚČTOVANYCH A VYPLATENÝCH PRIJMOV-
ktoré ste mali obdržať od zamestávateľov/pokiaľ ste nepožiadali o ročné zúčtovanie dane niektorého zamestnávateľa/ v daňovom priznaní typu B vypíšete všetko podľa predtlače .
Príjmy dosahované podľa § 5/závislá činnosť t.j.trvalý PP, dohoda o vykonaní práce / uvediete v DP V.ODDIEL riadok 33.
Do riadku 34 uvediete úhrn povinného poistného , ktoré Vám zaplatil z Vašej mzdy zamestnávateľ.

Čo sa týka podnikateľskej činnosti na základe uzatvorenia účtovníctva k 31.12.2005 celkové príjmy a výdavky uvediete do ODDIEL VI. riadok 2 - zo živnosti § 6 odst.1 písmb., taktiež uvediete výdavky .

V podnikaní môžete vychádzať buď s preukázateľne vedeného účtovníctva , alebo za použitia paušálnych výdavkoch , ktoré vo vašom prípade by sa bez problémov dali použiť , pretože ste začali v roku 2005 podnikať za predpokladu , že neevidujete k 31.12.2005 žiadne zásoby ,pohľadávky .

V prípade zaplatenia preddavkovej dane u zamestnávateľa , túto si odpočítate v DP v riadku 96 od Vašej daňovej povinnosti.
lojzko
23.03.06,01:20
dakujem velmi pekne za pomoc