tomas96
29.11.13,13:00
podpisal som to preto lebo sa my vyhrazal ze my neviplati mzdu a da mi ukoncenie pre absenciu ktoru som nemal v den podpisania som nevedel ze us som dva dni odhlaseny z poistovni keby som to vedel tak nepodpisem da sa ukoncenie anulovat zmluvu mam na neurcito od roku2008. mam svedkov.mam aj svedka pravnika ktorej som ich ukazoval nepodpisane len vtedy sme nevedely ze on us somnov ukoncil prac.pomer
veronikasad
29.11.13,12:25
O neplatnom rozviazaní prac.pomeru môže rozhodnúť len súd. Máš dostatok dôkazov a síl súdiť sa so svojim zamestnávatelom ?
tomas96
29.11.13,12:36
mam svedkov mam kopie nepodpisanych zmluv ktore som ukazoval 28. 11 pravnicke svetkovia vedia ze som to podpisal lebo som bol pod natlakomale to je asi malo co,keby som to nebol podpisal
a podal to na IP co by mu hrozilo?
tomas96
29.11.13,12:42
ak by som isiel na sud ake mam sance
psps
29.11.13,15:44
Je to veľmi častá realita na Slovensku. Mne sa to isté stalo pred mesiacom. Podpísala som pod nátlakom výpoveď dohodou. Mám svedkou a ničomu mi to nepomôže. Normálny smrteľník nemá síl, chuť, peniaze a znalosti, aby to dal na súd a zamestnávatelia o tom vedia, tak vydierajú.
tomas96
29.11.13,16:23
ja by som to trosku rozvinul ja mam svedkov nato ze prac.zmluva nebola podpisana28.11aja mam rozviazanu zmluvu od 26.11 aj z poistovny som odhlaeny k 26 nepomoze to ?
terezia19
04.12.13,17:06
Ahoj ... pracovno -právne vzťahy sú na súde bez poplatkov ..takže nemusíš sa báť, že Ti to z vrecka niečo vytiahne. Ak máš istotu že si nič neporušil a v priebehu 2 mesiacov si nepodpisoval upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny - by som to dala na súd za neprávoplatnú výpoveď. Veď keď budeme takto všetci rozmýšľať - že nebudem sa domáhať svojich práv ..kde skončíme? Podobný prípad mal teraz môj syn s jedným veľkým obchodným reťazcom. Nakoniec , keď sme spomenuli súdny spor pre neprávoplatnosť výpovede stiahli to a riešili sme to podľa našich predstáv. No všetko záleží na Tebe.
wirgi
04.12.13,17:14
Ale on nedostal výpoveď, podpísal dohodu o ukončení prac. pomeru
terezia19
04.12.13,17:27
dohoda je obojstranný právny akt zakladajúci sa na vzájomnej dohode účastníkov .... keď preukáže že to podpísal pod nátlakov a bolo to ešte aj po tom čo ho poodhlasovali z odvodov ....mal by šancu