Diamant
22.03.06,15:53
Dobrý deň všetkým. Naša spoločnosť bude zrejme musieť-keďže nevie zabezpečiť inak stravu a o stravných lístkoch sa majiteľ nebaví - vyplatiť každému finančný príspevok. Rada by som majiteľovi vysvetlila ako sa mu to neoplatí, ale potrebujem poradiť. Do akej min. výšky môže ísť? Môže to byť min.55% z 89,-Sk t.j. 48,95 ???? Lebo zamestnancovi to ide do príjmu v brutto, nemám tam nabaliť ešte niečo naviac? Poraďte mi: ĎAKUJEM.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Tweety
22.03.06,14:58
Dobrý deň všetkým. Naša spoločnosť bude zrejme musieť-keďže nevie zabezpečiť inak stravu a o stravných lístkoch sa majiteľ nebaví - vyplatiť každému finančný príspevok. Rada by som majiteľovi vysvetlila ako sa mu to neoplatí, ale potrebujem poradiť. Do akej min. výšky môže ísť? Môže to byť min.55% z 89,-Sk t.j. 48,95 ???? Lebo zamestnancovi to ide do príjmu v brutto, nemám tam nabaliť ešte niečo naviac? Poraďte mi: ĎAKUJEM.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Finančný príspevok, maxim. daňovo uznaný, môže byť 55% z 89.-na jeden stravný lístok .Tento FP ale podlieha zdaneniu u zamestnanca.
kika571
22.03.06,16:27
Ja mám tiež podobný problém a zo zdravotnej poisťovne som dostala usmernenie-keďže časť príspevku je hradená z nákladov a časť zo soc.fondu, že časť hradená z nákladov sa má započítať do VZ do zdravotnej poisťovne.