22nick22
30.11.13,10:43
Zdravim potreboval by som poradit ohladom zasuvky ktora mi nejde v skratke vcera som isiel vyskusat stary fen zapojil som ho a zrazu strela vypadlo vsetko tak som isiel nahodit hlavny istic vsetko naskocilo okrem 3 zasuviek a teraz neviem co to moze byt kontroloval som zasuvky tam je vsetko ok pozeral som istice ktore su pri vstupe do bytu vyzeraju byt v poriadku meral som napatie a prud a nic , moze to byt nejaka poistka ? Alebo ten istic bude odpaleny ? Nejaku radu diki moc
lujza.j
30.11.13,09:48
všetko "povyhadzuj" a znovu nahoď
Tweety
30.11.13,09:49
Možno niečo odišlo vo féne. Ale ak nie si odborník na elektrinu, tak si zavolaj toho najpovolanejšieho.
buchač
30.11.13,09:52
duves
30.11.13,09:54
Niekedy sa stane, hlavne v hlinikovych rozvodoch, že hlinikovy drôt meni tvar pod tlakom v svorkovnici a teda nie je kontakt. To vyhodenie ističu bola zrejme posledna vec. Treba otvoriť krabicu v stene, kde je svorkovnica a podotahovat skrutky.
duves
30.11.13,09:55
Fén urobil ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12035.gif
možno to bola fenka:D
22nick22
30.11.13,10:04
Niekedy sa stane, hlavne v hlinikovych rozvodoch, že hlinikovy drôt meni tvar pod tlakom v svorkovnici a teda nie je kontakt. To vyhodenie ističu bola zrejme posledna vec. Treba otvoriť krabicu v stene, kde je svorkovnica a podotahovat skrutky.

idem to vyskušat pozriet a podotahovat a som zvedavy a je možne že je aj ten cely istič odpaleny ?
buchač
30.11.13,10:09
Niekedy sa stane, hlavne v hlinikovych rozvodoch, že hlinikovy drôt meni tvar pod tlakom v svorkovnici a teda nie je kontakt. To vyhodenie ističu bola zrejme posledna vec. Treba otvoriť krabicu v stene, kde je svorkovnica a podotahovat skrutky.

idem to vyskušat pozriet a podotahovat a som zvedavy a je možne že je aj ten cely istič odpaleny ?

VYSKÚŠAL si ešte RAZ ten fén drbnúť do zásuvky ???
Ak nie tak skús ...
Ak vyhodí zasa poistky , tak je chyba jednoznačne vo féne ( alebo aj vo fenke )....
22nick22
30.11.13,10:36
ten fen som skor už drbol do koša hned ako sa to stalo tak už ho nebudem nikam skušat a v diky za rady ale budem musiet zavolat nejakeho elektrikára nech pride vymenit ten istič ten bude vadny asi
karol.za
30.11.13,10:44
je ten istič,ktorý istí tie tri zásuvky ,,padnutý,,??? skús ho znova ,,natiahnuť,, vypnúť a zapnúť,, na starších typoch ističov ostal v stave zapnutom a len ,,vysunulo,, indikátor že je istič vyhodený
to musel byť ,,tvrdý,, skrat keď vyhodilo aj hlavný istič,vtedy by malo vyhodiť aj istič na zásuvky:rolleyes:
istič ako taký by mal nejaký ,,skratík,,:D bez ujmy prežiť
pozdravuje ťa karol
:):):):):)
lujza.j
30.11.13,10:47
je ten istič,ktorý istí tie tri zásuvky ,,padnutý,,??? skús ho znova ,,natiahnuť,, vypnúť a zapnúť,, na starších typoch ističov ostal v stave zapnutom a len ,,vysunulo,, indikátor že je istič vyhodený
to musel byť ,,tvrdý,, skrat keď vyhodilo aj hlavný istič,vtedy by malo vyhodiť aj istič na zásuvky:rolleyes:
istič ako taký by mal nejaký ,,skratík,,:D bez ujmy prežiť
pozdravuje ťa karol
:):):):):)
karči čo tu teraz mudruješ:D...čo som asi napísala hore:---:D