Merju
30.11.13,21:15
Dobry den,
Otec mi zomrel v januari tohto roku. Dedicske konanie prebehlo v juli kde se som zdedil aj auto. Oficialne ale este nemam osvedcenie o dedicstve cize auto stale nie je oficialne moje.Notarsku zapisnicu mam ale treba cakat na osvedcenie o dedicstve atd.
Problem je ze 31.12 konci pzp. AKo mam postupovat? Da sa predlzit poistka co bola tento rok s pripadnymi zmenami? Tym myslim zrusit pripoistenia a nechat iba PZP. Alebo mam zrusit stavajucu poistku a moze sa auto poistit aj na inu osobu ako je oficialne mrtvy majitel? Na moje meno poistka nepripada v uvahu,nemam vodicak ziadne kilometre atd.
Peggynka
30.11.13,20:49
Poistka musí byť na majiteľa a ty ním si,nie je dôležité,či máš vodičák.Urguj osvedčenie,pokiaľ sa pamätám,tak som išla na súd,tam som zaplatila 55,50€,vydali mi osvedčenie a hneď som podpísala,že sa vzdávam lehoty na správoplatnenie (cca 14dní) a dali mi pečiatku.Čo sa týka PZP,naštuduj si toto:

Otázka: Ako je to pri úmrtí majiteľa vozidla, ak tento zomrie a dedičské konanie trvá dva roky. Máme ako rodina platiť PZP na svoje meno, alebo čím sa treba riadiť?

Andrea Leskovská, riaditeľka odboru manažmentu produktov
V zmysle zákona o PZP poistenie zodpovednosti zaniká okrem iného aj zápisom prevodu držby vozidla na inú osobu v evidencii vozidiel. Pri úmrtí držiteľa vozidla odporúčame, aby jedna osoba z okruhu dedičov bola určená ako platiteľ poistného a oznámila to spolu s údajmi o osobe platiteľa poisťovateľa. Tejto osobe bude poisťovateľ potom zasielať na úhradu predpisy poistného až do doby ukončenia konania o dedičstve. Po vydaní osvedčenia o dedičstve príslušný dopravný inšpektorát vykoná zápis prevodu držby. O vykonaní prevodu držby je potrebné bezodkladne infomovať poisťovateľa a odovzdať mu potvrdenie o poistení zodpovednosti a zelenú kartu z dôvodu zániku poistenia zodpovednosti.

Pripoistením myslíš čo? Havarijnú poistku?Vezmi úmrtný list a choď do poisťovne zrušiť.PZP by som riešila dočasným odhlásením na Odbore dopravy(tiež s úmrtným listom) ,pokiaľ s autom nikto nejazdí.To ste mali riešiť už dávno.
Pozri aj toto:
https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=y2SaUoyQFMGK4AS24ICoBg#q=kto+vyd%C3%A1+osved%C4 %8Denie+o+dedi%C4%8Dstve
Merju
01.12.13,07:55
Ahoj. Osvedcenie sa urguje uz davno,cez pravnika,ale stale nic zo sudu. Je to na sude "pre mladistvych",pretoze jeden z dedicov je malolety a oni lehotu rozhodnutia nemaju,takze tak skoro ho este ani mat nebudeme. Preto to riesim takto neskoro pretoze sme si mysleli ze sa za par mesiacov rozhodne.
S autom sa jazdi praveze. Nasiel som nieco taketo:
Povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu má pri tuzemskom motorovom vozidle ten, kto je ako držiteľ motorového vozidla zapísaný v dokladoch vozidla alebo ten, kto je v dokladoch vozidla zapísaný ako osoba, na ktorú sa držba motorového vozidla previedla, v ostatných prípadoch ten, kto je vlastníkom motorového vozidla alebo jeho prevádzkovateľom.
Cize ak na aute jazdi moj otec,moze uzatvorit on poistku? Ide aj o to ze okrem inych veci by mne vyrubili velke poistne kedze som rizikova skupina.
Peggynka
01.12.13,08:24
Však zájdi do poisťovne a vysvetli situáciu.Tieto termíny:držiteľ,vlastník a prevádzkovateľ ti vysvetlia.