beata1980
01.12.13,08:43
Xanti
01.12.13,07:44
Exmanžel...
pepsikova
01.12.13,07:55
...nikto, len exmanžel..neprihliada sa na to, či má malú marodku, výživné je povinnosť voči dieťaťu, stanovená zákonom..ak máš súdne priznané výživné a exmanžel neplatí, vymáhaj exekučne....pokiaľ máte dobré vzťahy, môžeš mu povoliť nižšiu splátku s tým, že to ostatné doplatí, ak bude znova pracovať...ale ako dôkaz si žiadaj platby šekom-aby si potom vedela doložiť, čo ti je dlžný....(alebo mu aspoň pohroz, že na neho pošleš exekútora, možno si rozmyslí, či bude platiť aj exekučné platby navyše, alebo dá dieťaťu, čo mu treba..
duves
01.12.13,08:36
Zadavatelka temy už ma aj temu o tom, že ma zlu komunikaciu s exekutorom. Vobec nemusela zadavat dalšie temy, ale mohla svoj problem upresniť.
duves
01.12.13,08:38
hubatá
01.12.13,09:12
Môže aj ÚPaSV, ktorý to následne bude vymáhať od exmanžela ak už bude mať príjem ...... choď sa popýtať na sociálku, ale možno ťa dopredu odradí počet potvrdení ktoré k tomu budeš potrebovať. Ak je to záležitosť len krátkodobá, tak sa ti to ani nevyplatí vybavovať.
veronikasad
01.12.13,09:26
UPSVaR vypláca tzv. náhradné výživné, jeho výška je stanovená zákonom - nedoplaca do výšky stanovenej súdom.
hubatá
01.12.13,10:04
veď zadávateľke je jedno, či sa to volá náhradné výživné stanovené zákonom. Jej nejde o to aby dostala výšku stanovenú súdom.... jej asi ide o to aby mala s deckom z čoho žiť - tak som to pochopila ja. Lebo ani exekuš neberie tam kde nič nie je .....
veronikasad
01.12.13,10:20
Ja som pochopila, že nedostáva výživné vo výške stanovenej súdom. Lebo exekučné zrážky sa vzťahujú aj na nemocenské - exekúciu vykonáva soc.poisťovňa (podľa jej predch.tém)
pepsikova
01.12.13,13:51
..téma je už preč...zlá komunikácia s exekútorom-v akom smere?..ale, pokiaľ je exmanžel dlžný a v súčasnom stave PN neplatí tiež nič, tak je to treba spočítať, tadať exekučný titul na základe súdneho rozhodnutia o priznanom výživnom..samotná exekúcia nezačne zo dňa na deň-je tam treba súdny príkaz na vykonanie exekučného titulu ,ktorým exekútor žiada súd o povolenie vykonať exekúciu..a to trvá aj tri mesiace,aj viac..v tom možno spočíva tá zlá komunikácia!..