jarjav
01.12.13,10:36
Nakolko virtualne meny zatial niesu oficialne uznane predpokladam ze nepotrebujem na toto podnikanie licenciu od NBS. Oficialne chcem predavat a nakupovat virtualne meny (informacie v pocitaci) prostrednictvom web stranky. Nakolko ale tieto "meny" ziskavam tiez nakupom cez web ako si tieto nakupy viem dat do mojich nakladov? Ake potvrdenie potrebujem? Staci vypis z bankoveho uctu? Dakujem
duves
01.12.13,09:43
a kde sa daju take virtualne peniaze zohnat? Ak kde použiť? A v čom su lepšie ako oficialne meny?
CrakeN
01.12.13,09:44
Už tu tá otázka zaznela - vzhľadom na to, že to nie sú oficiálne meny a neexistuje k nim ani žiadny oficiálny kurz alebo prepočet, nie je možné s nimi "oficiálne" obchodovať. Príjem alebo straty nie je možné dať do nákladov, pretože sa obchoduje s úplne fiktívnym tovarom/ceninou. Zákony toto zatiaľ vôbec neriešia a asi ani najbližšiu dobu riešiť nebudú. Finančná správa je na toto zatiaľ krátka.
bodliak
01.12.13,09:54
Naši zaprdenci na úradníckych stoličkách to neriešia a riešiť nebudú.
Ako prvá príde kriminalizácia, potom regulácia a licencovanie a nakoniec ... ?
jarjav
01.12.13,11:44
bud nieco predas a zaplatit si das virtualnymi peniazmi, mozes ich tazit, pripadne zamenit fiat meny za tieto peniaze, nebudem rozoberat ci su lepsie alebo horsie a kde sa daju pouzit, da sa to vygooglit, Moja otazka znela ci mozem s tymito menami oficialne na SVK podnikat.
jarjav
01.12.13,11:49
Ak za nieco virtualne su ochotni ludia platit, preco by som s tym nemohol oficialne obchodovat? Nemusim to volat "virtualna mena" moze to byt napr. sluzba za preposielanie bajtov z jednej adresy na inu alebo sa da spravit tak formulacia aby to bolo v sulade z legislativou. Ved napr. za domenu, webhosting tiez platis a je to v podstate nieco virtualne.
Indeed
01.12.13,12:29
no nakoniec ZAKAZ a perzekucie...
duves
01.12.13,13:30
vôbec tomu systemu nerozumiem, ale viem, že pokial to nie je mena zapojena do globalneho otrockeho systemu, tak ju nepovolia
flector
01.12.13,14:15
V čom sú lepšie než klasické meny? No to je dobrá otázka. Ale pre väčšinu ľudí sú virtuálne meny príťažlivé napríklad aj tým, že je s nimi potencionálne možné výnosne špekulovať a investovať do nich. Tj. zarábať na kurzovom rozdieli virtuálnych mien voči skutočným menám. Teda pokiaľ to ešte stále funguje a hodnota týchto mien rastie, čo asi bude rásť ešte nejakú tú chvíľu, pretože je okolo toho dosť veľký celosvetový cirkus, hodne sa o tom píše, množstvo médií záujem o tento booooom/bublinu virtuálnych mien tiež slušne priživuje, atď. Teda je prílev nových a nových zvedavých ľudí so záujmom skúšať v týchto menách obchodovať, alebo do nich skúšať investovať. Následkom toho hodnota virtuálnych mien oproti skutočným menám prudko rastie/kolíše a je teda potencionálne možné zarábať na kurzovom rozdieli týchto virtuálnych mien.

Napríklad taký Bitcoin (BTC) sa pred niekoľkými týždňami obchodoval na Bitcoinových burzách za zhruba 200$ za 1 BTC. Dnes sa však už obchoduje za zhruba 1000$ za 1 BTC. Tj. potencionálne zhodnotenie investície za niekoľko týždňov približne 500% na kurzovom rozdieli ...

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/sialenstvo-pokracuje-bitcoin-pokoril-magicku-hranicu-596019
jarjav
01.12.13,14:50
este ma napadlo k tomu kurzu, tak ten je rozny, zalezi kde sa s BTC obchoduje, moja otazka ale bola ci viem s tymito menami oficialne na SVK obchodovat?
pavol54
01.12.13,14:59
najvyšší čas vymyslieť nejakú firmu najlepšie akciovú spoločnosť a obchodovať s jej akciami len treba trochu nafúknuť jej význam, nerástla náhodou raketovo aj hodnota akcií fasovho boku? a potom zrazu,... alebo investičné zlato či diamanty, ceny všetkého dokážu rozhýbať burzoví makléri im je to jedno či je to bitcoin, múka cukor ropa nehnuteľnosti potom príde analógia Lehmanu a bude po vtákoch, a potom všetci že vláda odškodni lebo ste mi osobne nenapísali že je to blbosť. Fandím tým čo dokážu hýbať mozgom.
jarjav
01.12.13,15:18
moj facebook profil som mal vytvoreny niekedy v roku 2007 kedy malokto vedel o com to ten FB je, vytvoril som si ho na otestovanie. dnes to poznaju 13 rocne deti. dnes neviem povedat kam BTC smeruje a co sa z toho vsetkeho vykluje a ci uz nie je neskoro, ale ten vlak sa mi paci ...
cerveny
01.12.13,18:40
Vypis z bankoveho uctu ako doklad do nakladov nestaci. Neviem ci ho zmenarne ("burzy") pri doplneni uctu vydavaju. Ak by si nasiel nove info, mohol by si dat prip. vediet :)
duves
03.12.13,05:09
jslancik
03.12.13,07:01
chcel by si robiť brokera? hm, poštuduj, poštuduj... kľúčové slovo je "broker". Nič jednoduché.
jslancik
03.12.13,07:04
o čom píšeš, sa volá forex. Niet nič rizikovejšie. Štatistiky hovoria - 90% ľudí príde o všetky peniaze, čo tam vložia. 10% sa viac či menej nabalí.

500%? Páka ti nič nehovorí? Ak to niekoho zaujíma, tak odporúčam www.financnik.cz.
jslancik
03.12.13,07:29
:D
srandy bokom, ale taká je väčšinou postupnosť - najprv obchoduje a využíva služby brokerov. Väčšinou prerobí všetko, a ak rozmýšľa, tak príde na to, kto neprerobí nikdy - broker. Ten zarobí na každom obchode, ktorý ide cez neho, s minimálnou námahou.

a mimochodom, obchodvať s cudzími peniazmi je vyslovene zakázané.
vulxy
03.12.13,20:07
najlepsi brokery na svete su redaktory tvnovin na Markize....ked odvysielaju ze napr:cena zlata stupa a treba nakupovat zarucene do dvoch tyzdnov zacne klesat.....cena diamantov stupa-vyhodna investicia..kupujte ludia....do dvoch tyzdnov je cena v prdely....pred asi tyzdnom davaly reportaz o bitcoinoch....tak ja radim predavjte o zivot :)
flector
04.12.13,06:55
No neviem, či to aj v prípade Bitcoinov platí. Tých reportáží dávali počas roka XY a ono tá Bitcoinová bublina nie a nie spľasnúť. :)
jslancik
05.12.13,09:43
jslancik
09.12.13,13:57
chlape, ani nevieš, akú si mal pravdu. Iná náhoda. v priebehu 4 dní od tvojej predpovede klesol bitcoin z 1100 na 600. Jeden obchod a človek mohol byť milionár.
vulxy
09.12.13,15:57
alebo aj bezdomovec..... :)
jslancik
09.12.13,19:48
keby "predávali o život", ako si radil, platila by moja verzia :)
vulxy
14.12.13,17:44
tutok je pekny clanok ze 47 osob vlastne rozhoduje ci to ma hodnotu alebo nema....uz vidim ako sa vsetci dohovaraju pri grilovacke a pivku (asi to bude jedna vacsia rodinka)co s tymi chudakmi co si myslia ze to je naozaj mena... http://openiazoch.zoznam.sk/cl/140856/Bitcoin-dolarovych-milionarov-milion-chudakov-a-snazivcov