ankh
01.12.13,12:12
Pred cca 3 rokmi som si v nemenovanom obchode v ZA kúpila kufor. Po roku mi z neho odpadlo koliečko, reklamovala som ho a dali mi miesto neho kufor nový. Tento mi vydržal zas AŽ rok, nakoľko sa na ňom utrhol nit z držadla. Nasledovala ďalšia reklamácia s tým, že mi ho vrátili v otrasnom stave - nity boli nekvalitné, zle pripevnené - odmietla som ho prevziať. Teraz po mesiaci čakania mi prišla sms s tým, že lepšie to už neopravia, že sa mám zastaviť a vybrať si kufor nový... Pravdupovediac, nemám o to záujem, isto by sa mi niečo pokazilo aj na tomto - už treťom. Je nejaká možnosť, že by mi vrátili plnú sumu, za akú som kufor kúpila ? ( 80eur ) ... ďakujem. :)
veronikasad
01.12.13,11:14
S akým dátumom máš doklad o kúpe toho druhého kufra ? Resp. vystavili ti vôbec doklad z ERP ?
kopretinka
01.12.13,11:37
záleží od obchodníka,či vráti peniaze alebo ti dá nový tovar.Ty si vyberať nemôžeš.
Jediná podmienka je,že musí dodržať reklamačnú dobu 30dní. Ak to nestihne,máš nárok na vrátenie peňazi.
veronikasad
01.12.13,11:52
Nesúhlasím. Tiež sa mi pokúsili pri reklamácii kabelky nanútiť výber nového tovaru a nepochodili. Ak predajca uzná reklamáciu, zákazník môže žiadať vrátenie peňazí. Po uplynutí reklamačnej lehoty 30 dní už predajca inú možnosť nemá, ak zákazník na tom trvá.
ankh
01.12.13,11:59
1.8.2012 bol ten druhý 'zakúpený' . Doklad mám od toho.
ankh
01.12.13,12:01
Je to do 30tich dní. :/ Skúsim žiadať teda o vrátenie peňazí - keďže mi uznali reklamáciu. Prinajhoršom si vezmem zas nový a o rok sa tam potrepem s ním zas. Ach jaj. :/ Ďakujem za odpovede! :)
arizona
01.12.13,12:09
Ak ti predajca uznal reklamaciu, nemoze ta nutit vybrat si iny tovar.
Ty mas narok od zmluvy odstupit a ziadat naspat plnu sumu tovaru.

Ak by predajca trval na svojom, obrat sa na SOI v najblizsom okoli /kontakty si vygoogli/

viac o reklamaciach citaj napr. tu : http://www.pravaspotrebitela.sk/?page=brochures&itemid=9
ankh
01.12.13,12:14
Super ! :) Ďakujem moc.
arizona
01.12.13,12:19
niet za co...a nedaj sa odbit :-)
kopretinka
01.12.13,12:23
POZOR: nie výmenou za INÝ tovar,ale za ten istý
kopretinka
01.12.13,12:25
nemôže nútiť výmenu za iný tovar,ale môže reklamáciu vybaviť výmenou za ten istý druh tovaru.
Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.
arizona
01.12.13,13:27
ved je to uz treti kufor co ma od nich! To tam ma chodit pravidene dalej? :-D
misoft
01.12.13,15:48
Výmena za rovnaký výrobok (výrobok rovnakého určenia). Teda je možnosť si vybrať iný kufor - otázka je však, či aj ten tretí by vydržal...... pri dnešnej "superkvalite" ZNAČKOVÝCH :D výrobkov Made In China......