Evicafa
12.03.06,18:22
Poraďte, prosím, aj mne s podobným problémom.
Pracujem v MRP, ale manžel zamestnával iba dohodárov na DoVP. Dvaja z nich požiadali o Roč. zúčtovanie, ale už od októbra m.r. nie sú u neho zamestnaní, takže im to nemám z akej mzdy odrátavať, musím o celú čiastku požiadať DÚ. Neviem len, čo všetko musím okolo toho v MRP urobiť, a čo treba odovzdať na DÚ ohľadne toho ich zúčtovania. Predpokladám, že "Hlásenie o vyúčtovaní dane ..." nemá s Roč. zúčtovaním nič spoločné, pretože do tohoto výkazu vchádzajú všetky vyplatené mzdy a preddavky zo štvrťročných "Prehľadov o zrazených ...". Robím to tiež prvýkrát, lebo doteraz mali dohodári daň vysporiadanú zrážkou. Poraďte prosím
Evicafa
13.03.06,12:59
... prosím ...
som na Porade nováčik a dnes som síce zistila, že túto tému som možno mala otvoriť v MRP, ale v ostatnom sa týka tejto témy.
Tak mi prosím niekto poraďte, či mi stačí v MRP light vytlačiť tlačivo Ročné zúčtovanie pre tých ktorí ma požiadali o RZ a iba s tým ísť na DÚ, alebo treba ešte niečo viac.
Srdečná vďaka
LubenaK
13.03.06,13:00
Daňový bonus žiadaš späť mesačne alebo štvrťročne na základe Prehľadu, ak nemáš dostatočnú výšku preddavkov, od ktorých ho môžeš odpočítať. S tou zrážkovou daňou ešte všetko neviem, mali byť nové tlačivá, nemala sa započítavať so žiadnou inou daňou ani s daňovým bonusom, ale podľa najnovšieho nové tlačivá nebudú, tak neviem.
lenkak
18.03.06,08:36
či mi stačí v MRP light - práve verzia light má rôzne obmedzenia, ale keď sa Ti dajú vystaviť tieto tlačivká, tak by to malo byť OK. Ak im budeš robiť RZ a oni si vysporiadajú s DU sami preplatok, tak už v hlasení nebudeš mať tieto údaje.