misomiso
01.12.13,16:17
Tak vidim, ze uz ani ja, ako autor otazky (o odbornosti Porady) nemam moznost napisat nic do temy. Mam moznosti iba napisat akysi "komentar", no vobec netusim, komu by sa zobrazil ci vsetkym, alebo oba Richardovi, na ktoreho poslednu odpoved by som vlastne reagoval.

Tak - v ramci zoznamovania s novymi moresmi skusim zalozit "Debatu" ay som videl, ci tam to bude fungovat inak.

Dovolim si citovat, - udajne Exuperyho:

„Dokonale nie je to, k comu sa neda uz nic pridat, ale to, od coho sa neda nic odobrat“ (mysli sa bez toho, aby TO stratilo nieco zo svojej dokonalosti). Ked som to vysvetloval studentom, tak som si pomahal zvycajne tymto prirovnanim: Zoberte si novu Audinu v zakladnej vybave, ktora prave zisla z pasu versus starego Golfa, ktoreho vytunoval miestny 19-rocny frajer v Hornej-Dolnej. Z tej Audiny nemozete nic odmontovat, chybalo by to tam. Z toho Golfa mozete odmontovat mnoho veci, je tam mnozstvo spoilerov, kridiel, plastovych prahov, „žmuritiek“... Je tam toho tolko, ze „uz sa tam neda nic pridat“ – jednoducho nie je kde. Napriek tomu, dokonala je ta Audina, nie ten stary zbastardeny Golf.

Richard ma moze nazyvat „malo inteligentnym“ zo smailikom ci bez, ja som tu v minulosti prezil uz ovela horsie nadavky od ludi, ktori neboli schopni akceptovat iny nazor.

Porada je iste sofistikovanejsia, klobuk dole pred programatorom. Problem je len ze je urcena asi inej cielovej skupine – skupine takych skalnych fanusikov, ktori si zvolia za svoj zivotny ciel neustale sa zoznamovat s jej zmenami.

Ja na to uz naozaj cas nemam. Kedysi som tu travil dost casu, dnes uz ho nemam. Firma sa rozrastla, mnohe cinnosti som delegoval na dalsich ludi, no napriek tomu mam stale viac prace a menej casu. Par veci som sa to chcel opytat, vymenit nejake skusenosti, samozrejme nemal by som problem ani poradit. Napriklad dnes riesime medzinarodne spory v oblasti patentoveho prava, stoji to nemale peniaze. Nemam dovod nepodelit sa so skusenostami, ak by niekomu pomohli.

No nemienim studovat ten novy, uz na pohlad neprehladny a „unfriendly“ system. Keby som bol nejako profesne zavisly na tom, ze budem Poradu ovladat, tak asi ano, no vidim, ze sa tu jedna ako so stadom debilov, uz ani ja ako autor otazky nemozem napisat normalny prispevok, iba akysi komentar.
Navyse som sa prave dozvedel, ze jeden clen moze odpovedat iba raz? Pochopil som to dobre? Teda nieco ako „prepac, poriadne som si neprecital otazku, zbrklo som odpovedal, je to inak...“ uz nie je mozne?

Teda skusim sem obcas nazriet, ako sa to tu bude vyvijat a tiez skusim popatrat, ci nejestvuju ine stranky pre podnikatelov. Za tipy budem vdacny.
Drzim vsetkym palce, a samozrejme zelam pokojne prezitie Vianocnych sviatkov.
misoft
01.12.13,15:25
Mohol si pokračovať tu http://www.porada.sk/t229226-odbornost-novej-porady.html#post2446928 pridávaním komentárov ako reakciu na jednotlivých členov. Komentáre sa ukazujú všetkým......
Zbytočne si zakladal debatu s rovnakým obsahom.
kopretinka
01.12.13,21:51
Mohol si pokračovať tu http://www.porada.sk/t229226-odbornost-novej-porady.html#post2446928 pridávaním komentárov ako reakciu na jednotlivých členov. Komentáre sa ukazujú všetkým......
Zbytočne si zakladal debatu s rovnakým obsahom.
nemá čas aby zisťoval,ako to funguje.......