Manual
05.01.06,16:44
Keď budem robiť Ročné zúčtovanie preddavkov... pracovníkovi, ktorý k nám nastúpil v 8/05 a od predošlého zamestnávateľa priniesol podklad pre ročné zúčtovanie.
Dajú sa tieto údaje v Olympe niekde nahodiť, aby som mu ja spravil komplet ročné zúčtovanie ? Aj z podkladov prvého zamestnávateľa ? Alebo len ručne...
Ďakujem.
cece
05.01.06,16:21
Z Olympu si najprv vytlač podklad pre ročné zúčtovanie za obdobie, ktoré u vás pracoval. Polož si pred seba obidve tlačivá aj od predošlého zamestnávateľa a zrátaj rovnaké kolonky. Súčty si hneď zapisuj do Olympu - ročné zúčtovanie.
Manual
05.01.06,16:25
Z Olympu si najprv vytlač podklad pre ročné zúčtovanie za obdobie, ktoré u vás pracoval. Polož si pred seba obidve tlačivá aj od predošlého zamestnávateľa a zrátaj rovnaké kolonky. Súčty si hneď zapisuj do Olympu - ročné zúčtovanie.
A kde sda to dá v Olympe editovať, sprav navigáciu....:)
Kimáková
05.01.06,17:00
A kde sda to dá v Olympe editovať, sprav navigáciu....:)

Musíš ísť cez Mzdy - Zúčtovanie preddavkov. Tu je potrebné vygenerovať ročné zúčtovanie cez Generuj. Následne doňho vstúpiš cez Oprav a v prvom riadku pripočítaš ku sume, ktorú vypočítal program sumu z Potvrdenia od iného zaestnávateľa. To isté s odvodmi a aj daňou.

Len tak pomimo neodporúčam ešte robiť v OLYMPE ročné zúčtovanie, nakoľko sa chystá kocnom januára verzia, v ktorej bude mierne upravené ročné zúčtovanie.
Manual
05.01.06,17:04
Musíš ísť cez Mzdy - Zúčtovanie preddavkov. Tu je potrebné vygenerovať ročné zúčtovanie cez Generuj. Následne doňho vstúpiš cez Oprav a v prvom riadku pripočítaš ku sume, ktorú vypočítal program sumu z Potvrdenia od iného zaestnávateľa. To isté s odvodmi a aj daňou.

Len tak pomimo neodporúčam ešte robiť v OLYMPE ročné zúčtovanie, nakoľko sa chystá kocnom januára verzia, v ktorej bude mierne upravené ročné zúčtovanie.
To je asi telepatia, v duchu som myslel na teba ako človeka od "fachu" a ty si za dverami.
To len skúšam = maturujem ako na to.
Ďakujem:):):)
sway
05.01.06,21:56
Keď budem robiť Ročné zúčtovanie preddavkov... pracovníkovi, ktorý k nám nastúpil v 8/05 a od predošlého zamestnávateľa priniesol podklad pre ročné zúčtovanie.
Dajú sa tieto údaje v Olympe niekde nahodiť, aby som mu ja spravil komplet ročné zúčtovanie ? Aj z podkladov prvého zamestnávateľa ? Alebo len ručne...
Ďakujem.

Janko ručne si musíš načítať od všetkých zamestnávateľov a dohodiť do do zúčtovania.myslím je tam určite voľba oprav.
Aspoň toľko viem ja.;)
pozdravujem Ťa!:)
jess
15.01.06,13:28
Len tak pomimo neodporúčam ešte robiť v OLYMPE ročné zúčtovanie, nakoľko sa chystá kocnom januára verzia, v ktorej bude mierne upravené ročné zúčtovanie.

SUPER :mad:, hlavne, že som už odovzdala všetko na DÚ z dôvodu ukončenia jednej živnosti .:mad:

Aké budú zmeny ? Kozmetické alebo to budem prerábať ? Neostaneme pri tých "kozmetických" ? :D:D:D
vladan
15.01.06,13:53
SUPER :mad:, hlavne, že som už odovzdala všetko na DÚ z dôvodu ukončenia jednej živnosti .:mad:

Aké budú zmeny ? Kozmetické alebo to budem prerábať ? Neostaneme pri tých "kozmetických" ? :D:D:D

Dáši, pani Kimáková mala na mysli ročné zúčtovanie zdravotného poistenia ;)
jess
15.01.06,14:02
....uf, to mi padol kameň zo srdca :D:D:D, takže to sa tých "mojich zamestnancov" netýka:)
Aňuška
17.01.06,13:21
Dáši, pani Kimáková mala na mysli ročné zúčtovanie zdravotného poistenia ;)
No neviem Vladi, myslím, že sa to týka aj RZ dane. Veď sú nové tlačivá
a treba myslieť aj na zaplat. a uplatnenú sumu na účelové sporenie a
životné poistenie, ktoré zatiaľ program vo výpočte nemá. Takže podľa
mňa, ak si bude zametnanec uplatňovať aj túto nezdaniteľnú časť,
treba len čakať na novú verziu.