petra4321
02.12.13,10:42
Dobry den! Byvame v podnajme v ktorom mame kombinovanu chladnicku. Nemam od nej papiere takze neviem aky je to model, znacka je electrolux a vyzera ze ma tak 5 rokov. Nedavno sa nam stalo ze pod nou bola kaluz vody z mrazaku.. Mam dojem ze spolubyvajuci omylom vypol mrazak a teraz tvrdi, ze sa vypol sam, ze to tak funguje lebo vraj mame taky mrazak co sa sam odmrazi. Ja viem ze to existuje, take samoodmrazovanie ale neverim tomu ze to funguje tak ze jedno rano si mrazak zmysli ze sa vypne a vsetko ostane rozmrazene a vsade bude voda.. Ptosim niekto mi vysvetlite ako to teda funguje. Dakujem
jslancik
02.12.13,09:46
najprv by som skontroloval v chladničke (chladiacej časti), či nie je upchatý otvor pre odvod vody, ktorá sa kondenzuje prípadne zamŕza na zadnej časti chladničky. Keď je otvor upchatý, tak voda nejde do nádržky pod chladničkou, ale hľadá iné cesty a ide von, na zem.
stormcatcher
02.12.13,09:52
Já mám skúsenosti, že to funguje dobre. Len treba kontrolovať aj odpadovú nádobku. A nevypne v jedno ráno, ale je to presne nastavené na určité kritéria.
petra4321
02.12.13,10:30
ta voda by sa teda dala vysvetlit ale mrazak bol vypnuty mam pocit ze celu noc, moze sa stat ze by sa sam vypol?
jslancik
02.12.13,10:36
a dá sa vôbec ešte v takých nových chladničkách vypnúť mraznička? Lebo ja som sa s takou už dávno nestretol.
erik555
02.12.13,11:49
Samoodmrazovacia mraznicka? To jedine ked je "No Frost", o inej chyry ku mne nedorazili :D :D :D A typ/model vyrobku je vzdy na vyrobnom stitku!!! (ten je na zadnej vonkajsej stene, alebo niekde vo vnutri chladnicky! Ta kombinovana chladnicka ma mrazak v dolnej casti? (cize suflikovy)
erik555
02.12.13,11:53
to vazne? ale ked sa mrazak odmrazuje, tak teplota musi byt nad bodom mrazu, inak sa lad neroztopi! Tak nerozumiem, o com to tu vsetci pisete :D Jedine o mraznicke s "No Frost" sa mozeme bavit...
jslancik
02.12.13,12:00
a niečo k veci? Ďakujeme za poučenie, že iná ako "no frost" to byť nemôže, ale čo ďalej? samoodmrazovacia a "no frost" - dal by som medzi to kľudne rovná sa. Ako odpovieš na otázku? Prečo je pod ňou mláčka a mraznička sa sama "vypla".
erik555
02.12.13,12:03
ked sa mraznicka vypla, tak je niekde problem. Vsak ako moze byt nejaka mraznicka samoodmrazovacia, ak nie je No Frost???
petra4321
02.12.13,12:54
Takto vam to opisem: vnutri v chladnicke je taky cudlik a ten podla mna spolubyvajuci vypol- omylom... chladnicka sice svietila cize vyzerala ze chladi ale bola vypnuta- tym padom aj mrazak. Nasledujuce rano uz bol mrazak rozmrazeny a pod nim mlacka... Lenze moj problem je to ze on tvrdi ze ten gombik sa vypne sam ked sa "mrazak potrebuje odmrazit" a kedze mi to nesedi tak sa pytam niekoho tu ze ci to je mozne... a ak nie tak mu poviem nech ide do prde...
jslancik
02.12.13,12:59
hm, tak to asi "no frost" nebude. A ani 5r stará chladnička :) Spolubývajúceho treba poslať, takm treba, Čudlík sa vypne väčšinou omylom, kľudne sa to mohlo stať aj tebe. Pokiaľ ja viem, tak sám sa nevypne. Mal som podobnú chladničku s "čudlíkom", ale nikoli nikdá sa sama neodmrazila...
erik555
02.12.13,13:00
aky je to model? (vyrobny stitok na zadnej stene, alebo vo vnutri chladnicky). Je to kombinovana chladnicka so suflikovou mraznickou dole?.... mozno by sme vedeli niekde objavit elektronicky manual, alebo aspon popis vyrobku.
petra4321
02.12.13,13:11
ja viem ze sa to moze stat kazdemu, ved to som mu vravela len ze nech na to dava pozor (cudlik je na jeho policke) ale on nieee.. mi spustil prednasky ze to nie on ze to tak robia mrazaky.. a ja som nechcela argumentovat kym som si to neoverila. DAKUJEM vam za odpovede... a Model je to ER 8030 B electrolux az teraz sa mi podarilo najst ..
erik555
02.12.13,13:33
vyzera to na dvojkompresorovu....takze ma aj tlacidlo vypnutia mraznicky. A to sa nezatlaci samo :D Ked je potrebne odmrazit nahromadeny lad/sneh, tak to sa tak nerobi, ze necham zmrazene potraviny v mrazaku a vypnem mrazak na dlhu dobu, aby sa odmrazil sam. Ved ked je uz voda pod mrazakom, to znamena, ze aj potraviny sa odmrazili! Take potraviny uz jedine uvarit, upiect...
Automaticke odmrazovanie ma jedine chladnicka - stekanie vody do zliabku s otvorom.
petra4321
02.12.13,14:18
Dakujem erik555 a ja viem ze sa to tak nerobi. Uz len jemu vysvetlit... Tak vdaka za rady !
erik555
02.12.13,14:36
spytaj sa ho, ze kde videl samoodmrazovanie suflikovej mraznicky plnej mrazenych potravin, ked to nema system No Frost.