tomi737
02.12.13,13:25
Dobry den,
s priatelkou si chceme kupit byt cez realitku. Ide o to, ze realitka nam ponukla moznost vybavenia uveru z ich strany cez banku a ze nam naoplatku zaplatia znalecky posudok. Bojime sa len toho, ci ten uver a uroky nebudu trochu vyssie, ako by sme si to cez banku vybavovali sami.
Co si o tom myslite?

Dakujem za nazory a skusenosti.
buchač
02.12.13,12:29
Určite by som zvážil , uvážil , porozmýšľal , podumal ....

Ale rozmýšľaš a ideš na to dobre ... :rolleyes:
P.S.:
...v poniektorých realitných kanceláriach by som ( obrazne povedané ) neprijal ani ponuku na pohár vody ...
gardenia
02.12.13,13:10
My sme v tomto roku kupovali byt bez realitky a žiadny znalecký posudok nebolo nikomu treba.
buchač
02.12.13,13:19
My sme v tomto roku kupovali byt bez realitky a žiadny znalecký posudok nebolo nikomu treba.
Ak berieš ÚVER , tak je POTREBNÝ...
alaya1
02.12.13,13:48
Znalcov maju aj banky, v niektorych je pri vyssich uveroch znalca bezplatne, pripadne za vyhodnu cenu. treba pobehat banky a opytat sa, nie su to male peniaze, stoji to za tu namahu.,
Dubak2000
02.12.13,15:13
urcite by som skusil oslovit aj banky priamo. Ale niekedy to moze byt aj vyhodne cez realitku. Ak by niekto chcel uver na vysoku ciastku (resp vysoke percento z hodnoty) tak realitky mozu mat kontakty na znalcov a ludi z banky a dohodnu to tak aby to vyslo. Priamo mozno znalec odhadne cenu nizsiu, alebo da banka podmienky horsie. Ale urcite by som skusil aj priamu moznost.