tonkat
20.01.06,20:13
Prosím o radu, potrebujem opraviť mzdy v 10. mesiaci, boli zlé priemery, už mám hotový aj 12 mesiac aj odoslaný, kde mám premietnuť tie rozdiely u pracovníkov? Alebo to program urobí sám? Ak dám po opravách znova vygenerovať napr. výpisy za december, tak mi v nich zohľadní aj tie opravy z 10/2005? Som elev, poraďte prosím. Ďakujem.
sway
20.01.06,19:42
Prosím o radu, potrebujem opraviť mzdy v 10. mesiaci, boli zlé priemery, už mám hotový aj 12 mesiac aj odoslaný, kde mám premietnuť tie rozdiely u pracovníkov? Alebo to program urobí sám? Ak dám po opravách znova vygenerovať napr. výpisy za december, tak mi v nich zohľadní aj tie opravy z 10/2005? Som elev, poraďte prosím. Ďakujem.

Môžeš si odomknúť 10 mesiac,znova generuj mzdy sprav správne,musiš opraviť všetko čo treba, potom treba znova vytlačiť výkazy - NEZABUDNI NA TO, poposielať a rovnako i mzdy - prevodné príkazy Ti vygeneruje nanovo a douhrádzaj si iba rozdiely (odporúčam si staré nechať založené), pri úhradách len nezabudni na identifikácizu, že ide o 200510 ! - VSY,taktiež výplatnice nanovo už opravené dať do účtovníctva a bude to už OK. ;)
tonkat
20.01.06,21:04
Môžeš si odomknúť 10 mesiac,znova generuj mzdy sprav správne,musiš opraviť všetko čo treba, potom treba znova vytlačiť výkazy - NEZABUDNI NA TO, poposielať a rovnako i mzdy - prevodné príkazy Ti vygeneruje nanovo a douhrádzaj si iba rozdiely (odporúčam si staré nechať založené), pri úhradách len nezabudni na identifikácizu, že ide o 200510 ! - VSY,taktiež výplatnice nanovo už opravené dať do účtovníctva a bude to už OK. ;)
Ďakujem Sway, nieje mi ešte jasné, ako napr. doplatím rozdiel zamestnancom. Ak by som to chcela vyrovnať v januári 06, tak do akej položky v programe Olymp mám dať ten nedoplatok, resp. preplatok? Vyplácame cez účet. Prevzala som mzdy prvý krát za dec. 05 a sú tam samé chyby, keď som pozrela tak iné výkazy v účtovníctve, iné v PC. Nechcem urobiť ďalšiu chybu. Ďakujem Vám.
sway
20.01.06,22:05
Ďakujem Sway, nieje mi ešte jasné, ako napr. doplatím rozdiel zamestnancom. Ak by som to chcela vyrovnať v januári 06, tak do akej položky v programe Olymp mám dať ten nedoplatok, resp. preplatok? Vyplácame cez účet. Prevzala som mzdy prvý krát za dec. 05 a sú tam samé chyby, keď som pozrela tak iné výkazy v účtovníctve, iné v PC. Nechcem urobiť ďalšiu chybu. Ďakujem Vám.

Zásadná vec je tá, že ak budeš opravovať ten 10 mesiac- čiže dozadu, vygeneruje už všetko správne - čiže akoby anuluje pôvodné výplaty z čoho vyplynie to, že nemôžeš v ďalšej mzde pracovníkovi doplatiť, alebo strhnúť...- mali by sa vymeniť v účtovníctve všetky doklady ID - považujem to za jednoduchšie ako opravovať už zaúčtované veci - neviem či ti to SW dovolí v čom robíš účtovníctvo?..., a rozdiely voči zamestnancom ba som vyrovnala príjmovými a výdavkovými dokladmi, a rozdiely na odvodoch doplatiť - ale zaúčtovať správne spomenutým prerobeným ID. ;)
tonkat
21.01.06,11:04
Zásadná vec je tá, že ak budeš opravovať ten 10 mesiac- čiže dozadu, vygeneruje už všetko správne - čiže akoby anuluje pôvodné výplaty z čoho vyplynie to, že nemôžeš v ďalšej mzde pracovníkovi doplatiť, alebo strhnúť...- mali by sa vymeniť v účtovníctve všetky doklady ID - považujem to za jednoduchšie ako opravovať už zaúčtované veci - neviem či ti to SW dovolí v čom robíš účtovníctvo?..., a rozdiely voči zamestnancom ba som vyrovnala príjmovými a výdavkovými dokladmi, a rozdiely na odvodoch doplatiť - ale zaúčtovať správne spomenutým prerobeným ID. ;)
Díky, idem na vec.
Paula
12.10.06,19:21
Téma pre Mariannu. Ak Ti ešte bude nejasné, napíš tu. Inak, je tu veľa príspevkov i tém na prácu s Olympom.
mariannak
12.10.06,19:48
Čiže by som vošla do každého mesiaca, vyhodila položku položku nepeňažný príspevok zo SF, čím by vznikla vyššia mzda a nižšia daň. Musela by som podať opravné Q.prehľady na DÚ, (ako urobiť Q prehľad: zrazené napr. 100, odvedené 120 a o rozdielnu sumu skrátim odvod dane pri najbližšej výplate, a vo výkaze uvediem zrazené 100 odvedené 80?) A v účtovníctve (Omega) mám opraviť v ID-zaúčtov. výplat položky dane zo závislej činnosti, či ako? A musím podať aj opravné výkazy do ZP (na druhej strane sú vymeriavacie základy aj celkový príjem). Nikdy som ešte neopravovala výplaty, takže mám z tohto hokej. ďakujem.
Paula
12.10.06,19:58
Čiže by som vošla do každého mesiaca, vyhodila položku položku nepeňažný príspevok zo SF..áno, čím by vznikla vyššia mzda nižší hrubý príjem Ti výjde, vyššia výplata a nižšia daň. Musela by som podať opravné Q.prehľady na DÚ, (ako urobiť Q prehľad: zrazené napr. 100, odvedené 120 a o rozdielnu sumu skrátim odvod dane pri najbližšej výplate, a vo výkaze uvediem zrazené 100 odvedené 80?) Ak po vyrobení nových výplat vygeneruješ prevodný príkaz pre odvody, pôjdeš cez Dokumenty, Odvod dane, vystaví Ti správny nový PrehľadA v účtovníctve (Omega) mám opraviť v ID-zaúčtov. výplat položky dane zo závislej činnosti, či ako?to pozri v príspevkoch pre Omegu, ja ju nepoznám A musím podať aj opravné výkazy do ZP (na druhej strane sú vymeriavacie základy aj celkový príjem).Ak máš aj tam zmenu, potom áno Nikdy som ešte neopravovala výplaty, takže mám z tohto hokej. ďakujem.

skús, ak nezaspím, ešte dnes poradím ďalej:)
Paula
12.10.06,20:18
Teraz ma napadlo, že výplata možno ani nebude vyššia, lebo ak sa zníži zrážka poistného, výjde aj daň inak....no, som zvedavá na výsledok.
mariannak
13.10.06,05:23
Čistá mzda bude vyššia o daň, ktorú som omylom zrazila z nepeňažného príspevku zo SF. Tento príspevok nie je vymeriavacím základom pre odvody do SP a ZP, len som to zdanila, čo som nemala. Neviem, či sa mi dnes podarí volať do Krosu, mám to dnes nabité inými vecami. Keď budem vediem niečo nové, ako v tomto postupovať, dám vedieť.
liba2
13.10.06,06:05
Čistá mzda bude vyššia o daň, ktorú som omylom zrazila z nepeňažného príspevku zo SF. Tento príspevok nie je vymeriavacím základom pre odvody do SP a ZP, len som to zdanila, čo som nemala. Neviem, či sa mi dnes podarí volať do Krosu, mám to dnes nabité inými vecami. Keď budem vediem niečo nové, ako v tomto postupovať, dám vedieť.Tými odvodmi som si nebola istá, preto som nereagovala, ale teraz na základe tohto zistenia ide vlastne len o vrátenie dane zamestnancom a to sa môže urobiť v najbližšom zúčtovaní miezd jednou sumou (teda nemusí sa otvárať mzdová uzávierka predchádzajúcich mesiacov). Tento problém sa rieši v 2 témach, písala som v tej druhej.
mariannak
16.10.06,19:09
No dnes som sa dovolala do krosu, teraz som to vyskúšala a poradili mi takto:

položku, ktorú som omylom použila, čiže nepeňažný príspevok zo SF, mám v najbližšom termíne dať mínusom; vyščítať sumu nepeňažného príspevku za celý rok, ktorý som omylom uplatnila. Keď som to skúsila takýmto spôsobom opraviť, ponižilo to daň tak, ako som to potrebovala, len stále neviem ako mám opraviť u zamestnankyne, ktorá je od 1.8.2006 na materskej dovolenke. Keď dám položku nepeňažný príspevok zo SF mínusom, tak mi to nič neurobí, nevráti jej daň.
Paula
16.10.06,19:32
U nej to asi až pri ročnom zúčtovaní započítaš.
mariannak
16.10.06,19:41
akým spôsobom?
Paula
16.10.06,19:53
Pri ročnom zúčtovaní sa dajú sumy dopisovať, napr. aj poistenie, ktoré si zamestnanci sami platia sa dopĺňa do tlačiva zúčtovania preddavkov, kým ho vytlačíš. Tak potom upravíš výsledok zúčtovania o neprávom zrazený preddavok.
sara-ke
05.12.06,08:11
Ahojte prosim aky je kod v Olympe ak bol zam-c 2 dni na skoleni, a ako sa to preplaca? priemerom?? :o
Nutricia
05.12.06,08:22
Ja to neriešim, dávam to ako normálne odpracovaný den.Akurát ak mal na tom školení obed tak mu nedám stravný lístok a ak bol mimo tak dostane stravné podla zákona o cestovných náhradách.
sara-ke
05.12.06,08:35
takze to mozem dat normalne ako odpracovany den? tak sa to robi bezne?