EKO-HAUS
02.12.13,17:07
Musí si zaregistrovať prevádzkovateľ informačný systém podľa zákona na ochranu osobných údajov ak spracúva údaje len inými ako automatizovanými prostriedkami (externe mu ich spracúva iná firma).
ďakujem

Ale ja predsa žiadny informačný systém nemám. Ja len do krabice dávam doklady, ktoré následne odovzdám na spracovanie. Takže podľa mňa by som nemala registrovať na úrade nič, len mám u seba bezpečnostnú smernicu a zmluvu zo sprostredkovateľom.
melindas64
02.12.13,17:50
mne sa zdá, že sám ste sa odpovedali na otázku. Máte IS ! (aj keď žiadne údaje nemáte....niekto iný ich spracúva),ale IS je Váš! ....takže buď registrácia, osob.registrácia, alebo evidencia .
melindas64
03.12.13,17:13
Máte ! -dokonca ste prevádzkovateľom par.6, par 4 ods 3 ->> "doklady, ktoré následne odovzdám na spracovanie" -->>> .tj niečo zbierate (!. Môžete zbierať ? ) =1.krok , a niečo odovzdáte(!, komu ? ) =neviem čo, ale ak je to podla 122 == spracúvanie os. údajov (,ak ide o fyz.osoby) !!! Ja som zákon tak pochopila, že ak máte IS v papierovej forme tzn. ,že by ste mali mať aspoň EVIDENCIU IS ....ale pozor ! EKO-HAUS (!) ak spravujete dom (!?) , tak treba REGISTRACIA , dokonca OSOBITNA, ak máte neplatičov, a ak chcete nedoplatky vymáhať ! a to dokonca podla par 37, a (!) =par10 3g -->> chránite "vlastné" záujmy,ako prevádzkovateľ ! .....Sranda , ale veľa spoločenstiev vstúpilo naspäť do "správy" , lebo už nevládali ďalej sledovať naše zákonodarstvo, a radšej sa vzdali SVB .
Zákony naše dovolia spravovať aj SVB. (!)
---------------------------------
30 eu stojí video školenie tu, na tejto strane .
Oplatí sa to ! ak pôjdem na gúgli, tak nájdem real estate.... áno, spravujeme aj ich domy z BA , či byty ! Nemáme toľko problémov s ľudmi, kt. bývajú 30 rokov v "klietke", ako a boháčmi, ktorí teraz kúpili si byty... hrôza ! Ale spravujeme ich .
veva125
03.12.13,17:57
Preco treba registraciu pri sprave SVB ?