Maňuša
02.12.13,17:38
Prosím Vás pomôžte mojej dcére : je učiteľkou na ZŠ, zajtra ma ísť pred riaditeľa pre porušenie osobných údajov žiaka. Zapričinila to údajne tým, že jej žiak- deviatak, má zrejme psychické problémy, do školy doniesol nôž, železo v taške, používal vulgarizmy, informovala o tom kolegov v zborovni, i jeho matku, zamestnankyňu školy. Dnes na porade mala oznámené, že porušila osobné údaje žiaka, tým že o tom rozprávala v zborovni, kde jej niektorí učitelia tiež potvrdili, že aj ony majú s nim problémy a že zajtra má ísť pred riaditeľa. Ako má prosím postupovať ? .Je toto vôbec možné ? Budem rada za akékoľvek rady. Maňuša
avalik
02.12.13,16:56
prestudovat zakon o ochrane osobnych udajov - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-122

pripadne ako maju v nejakej smernici urceny postup na riesenie porusenia napr. skolskeho poriadku a pod.
alaya1
02.12.13,18:09
Dcera nech si prestuduje skolsky poriadok skoly, vnutorny poriadok skoly, skolsky zakon a aj pre ziaka a ucitela plati OCHRANA osobnych udajov. Nach sa dcera s tymto oboznami a argumentuje, co tento zakon zastresuje, co su osobne udaje, co zverejnila a co nie. lebo ucitel nie je opravneny zverejnovat diagnozy ziaka inym osobam- ak to dcera urobila, urobila zle.
Maňuša
04.12.13,11:38
S dcérou som to rozobrala ešte raz. Na tému zdravotného stavu žiaka v zborovni nehovorila, len opísala stav, aký sa stal s tým, že sa pýtala kolegov, ako sa choval doobeda. tie jej potvrdili, že bol s ním problém. Bola na tom pohovore pred riaditeľom a dvoch zástupcov a konštatovalo sa, že bola porušená ochrana osobných údajov, že v zborovni nemala o skutku hovoriť. Snažila sa to obhájiť, lebo ako triedna chcela vedieť správanie počas dňa a stále sa pýtala v čom porušila. Odpoveď nedostala, s tým, že o žiakoch sa v zborovni nemá hovoriť. Je teraz z toho zmätená, to sa teraz v zborovni kolegyni nemôže opýtať na chovanie žiaka ? Bolo mi jej veľmi ľúto keď som ju videla ako to prežíva. Žiakov má veľmi rada, robí pre ne rôzné aktivity a v žiadnom prípade by im nechcela ublížiť. Môže mi niekto vysvetliť, čím vlastne porušila ochranu osobných údajov žiaka a to tak, že bola predvolaná až pred riaditeľa školy a jeho dvoch zástupcov.... Ďakujem veľmi pekne.
alaya1
04.12.13,16:41
Chovanie sa ziaka nie je zahrnute v osobnych udajoch ziaka. To je blbost. Tam su zahrnute ine udaje. Existuje vsak Vnutorny poriadok skoly, plus Skolsky poriadok, mozno tam mali uvedeny tento aspekt, ze sa v zborovni o ziakoch nema medzi sebou hovorit.
Tento dokument skoly schvaluje kazdorocne pedagogicka rada skoly.
Ak to tam maju uvedene, dcera porusila ustanovenia v tychto dokumentoch, ale urcite nie ochranu osobnych udajov.
Je spisany aj nejaky zaver, zapisnica s prejednavania zalezitosti u riaditela? Ta by vela vysvetlila, co vlastne prejednavali, ci dcera dostala nejaky postih.
Len na okraj - moze sa kludne stat, ze je to vymysel vedenia skoly a sposob, ako sa elegantne dcery zbavit- hrubym porusenim prac. discipliny. Ale je to len hypoteza.
Mozno sa v zborovni preriekla, nieco povedala, co si ani neuvedomila. Mozno je to uplne inak. Ale ak hovorila o spravani sa ziaka na vyucovani vseobecne, urcite neporusila zakon o ochrane osobnych udajov.
Maňuša
05.12.13,10:30
Nebolo jej vysvetlené v čom porušila zákon o ochrane... v zborovni sa nemôžu baviť o správaní žiakov!!! Zápis nemá. Ako nepedagóg som z toho zhrozená. Ďakujem za reakcie.
alaya1
05.12.13,20:22
No, ked maju vo Vnutornom poriadku skoly uvedene, ze nemaju riesit spravanie sa ziakov v zborovni, tak je to fakt, ktory treba dodrziavat.Ak o tom bola informovana.
bubkoch
05.12.13,20:50
ste normalne ? to co za kraviny tu vypisujete ? naruseny jedinec donesie do skoly noz a vy tu riesite nejake byrokraticke nezmysly, ci o tom ucitel mohol informovat v zborovni ? vinnik je obet a obet je vinnik ? tak nam treba, na tu nasu hru na demokraciu a humanitzmus coskoro pokapeme ... zas som sa len rozculil, citat tu take kydy ...
alaya1
05.12.13,20:58
Ake kraviny? Ucitel ma presne vymedzene, ako ma postupovat pri podobnych pripadoch a urcite nie je riesenim to preberat v zborovni s kolegami, ale riesit podla Vnutorneho poriadku skoly.
Ak si ucitel, vies, o com to je, ak nim nie si, prd sa do toho rozumies, ale len tu vykrikujes.
korela
15.06.14,07:54
Či je mladý narušený alebo nie, ja keby som bola učiteľkou a vedenie školy by sa k tomu aj možno vzhľadom na interné predpisy a zákony ako také, chovalo vlažne, idem ohlásiť nosenie zbraní neplnoletého do školy polícii. Oni by jej dali odpoveď. Nechápem, čo sa nechá terorizovať.

Inak ja som zažila, ako jedna zo spolužiačok v ôsmej triede dohnala síce nie na prvýkrát, ale dosiahla, že vyučujúca vyšla z triedy von plakať. Potom sme pochopili, že sme to nechali ďaleko zájsť. Bola to inteligentná žiačka, ani my sme neboli s učiteľkou spokojní, robila s nami pozemky, a iba zastupovala trochu dlhšie kolegyňu, už si nepamätám predmet. Jasné, že to nebola výuka ako mala byť, ale to dievča malo jednoducho voči nej averziu. To bola vyslovene jediná šikana zo strany žiaka voči pedagógovi, čo na vôbec na škole zažila.
Ale treba ešte dodať, že ešte 4 roky predtým bolo toto dievča iniciátorkou zmlátiť po škole dve bifľošky, učiteľka ich protežovala, nebolo to fakt férové voči ostatným. Aj sa jej to podarilo zorganizovať, stiahla na svoju stranu lepšiu prospechom polku triedy i keď iba ako divákov,
Vyštudovala krásny odbor, nedávno sa angažovala vstúpiť do politiky, nepodarilo sa.