silvia0
02.12.13,18:26
-kde skôr a od čoho začať
-postupné kroky
avalik
02.12.13,17:43
"podnikat" je siroky pojem, najprv si musis ujasnit typ podnikania - sluzy, tovar, vzdelavanie, vyroba ????

ale necakaj, ze ti tu niekdo da presny navod - ak si student, predpokladam, ze ovladas prislusne predpisy v ramci odboru + si prestuduj zivnostensky zakon, obchodny zakonnik, zakon o ochrane spotrebitela, ...

doplnenie:
potrebujes zivnost - bud ako FO alebo s zalozis sro
okrem vyssie spominanych zakonov citaj aj - zakon o ERP, zakon o dani z prijmov, zakon o DPH, zakon o soc. poisteni, zakon o zdr. poisteni, ...
taktiez tu najdes uzitocne info http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1146:bezpenos-potravin&catid=93:bezpenos-potravin&Itemid=102

zaciatky podnikania su tu na porade preberane vo viacerych temach - pouzi vyhladavac
buchač
02.12.13,17:44
Opýtaj sa nášho ( teraz neviem , dať či nedať úvodzovky :rolleyes: ) najlepšieho odborníka , doktora Bukovského ...
silvia0
02.12.13,17:46
hlúpe poznámky si nechaj :)
kopretinka
02.12.13,17:47
aká otázka,taká odpoveď
Mila123
02.12.13,17:48
aký odbor študuješ?
silvia0
02.12.13,17:53
...presný návod ani nečakám, len sa informujem :) rada by som sa uberala ďalej týmto smerom a chcem začať už teraz.Predstavu mám najmä v poradenstve ohľadne zdravého životného štýlu+ predaja výživových doplnkov a bio produktov...
silvia0
02.12.13,17:56
výživu ľudí, strednú mám zdravotnú a problematike ohľadne zdravia a stravovania by som sa preto chcela venovať aj ďalej...
Mila123
02.12.13,17:57
ak som pochopila ty by si mohla byť v zdravotníckom zariadení diétnou sestrou?
avalik
02.12.13,18:04
doplnila som odpoved
silvia0
02.12.13,18:05
budem skôr Ing., pôsobiť teda budem môcť v štátnych aj súkromných potravinárskych podnikoch, vo vedeckých ustanovizniach a výskumných ústavoch, v komerčných a charitatívnych organizáciách, v organizáciách zabezpečujúcich kontrolu a ochranu potravín, v oblasti marketingu, výchovy a reklamy, v konzultačných strediskách správnej výživy a na úseku ochrany spotrebiteľa...
silvia0
02.12.13,18:15
vďaka :)
kopretinka
02.12.13,18:38
tak aspoň mínusky :D
korela
02.12.13,18:47
Kde skôr a od čoho začať?
Môj pohľad na kvalifikáciu excelentného výživového poradcu je asi takýto.
Predovšetkým obdivujem každého človeka, čo si trúfa radiť ľuďom a pacientom, ako sa majú stravovať, pokiaľ má získané vedomosti iba klasickým spôsobom v našom školskom systéme.
Každý organizmus je iný a tak by sa malo k nemu pristupovať. K tomu je potrebné kvantum informácií ako z diagnostiky, tak aj z vedomostí o každej potravine, ale aj bylinke.
To je iba taký povrch. Rovnako ako ponúkanie v rôznych MLM pár výrobkov. Človeka treba brať ako jedinečný komplex.
Kto by chcel do hĺbky ovládať toto umenie liečiť, pretože jedlo skutočne lieči, mal by vo svojom vlastnom záujme absolvovať ešte ďalšie štúdium aj iných kultúr, ako príklad uvediem najstaršie medicíny sveta -ajurvédsku a čínsku.
Zažila som osobne, viem ako by ma liečili alopati a akým zákrokom som sa vyhla.
Dať sa vôbec nekomu do rúk je veľká odvaha.
V čakárni u "alternantívca" som sa zoznámila s mladým človekom, osobným trénerom, ktorý sa chcel tiež v rámci svojej práce začať venovať poradenstvu vo výžive svojich klientov. Jeho záver bol, že uff. Tým čím sám prechádzal pri zisťovaní svojho metabolického profilu pochopil, že je veľmi zložité zasahovať s jeho vedomosťami do ľudí.
Mňa vyliečila z veľkej poruchy iba strava.
Vypočula som si počas života rôzne spovede ľudí a ich skúsenosti. Asi najviac ma zasiahol muž cca 60-r., kedy ho už vo Vojenskej nemocnici nechávali lekári zomierať ako mládenca. Vredy na žalúdku, krvácanie nevedeli lekári odstrániť. Pomohol mu vrátnik z internátu Lafranconi tým, že mu daroval litrový papierový paklík byliniek s tým, že ak bude treba, necha sa vráti o mesiac pre ďalší. Ale že nebude treba. Čo sa aj stalo. Ten človek mal 40 rokov pokoj so žalúdkom.
Dúfam, že som sa veľmi nevzdialila od problematiky, ale v tejto oblasti je to i tak všetko poprepájané.
Čo som tu uviedla, myslela som všetko v dobrom.
Radiť pacientom je bohumilá činnosť, veľmi užitočná, ty si len na začiatku cesty. Prajem ti, aby si si vedomosti iba násobila, a budeš určite vyhľadávaná a aj výborne honorovaná. Doba si to bude, žiaľ, s veľkým predpokladom vyžadovať.
Všetko dobré.
silvia0
03.12.13,07:31
plne súhlasím s tvojim názorom, nieje to jednoduché...ďakujem za vyjadrenie :)