swen
22.03.06,18:09
Ak pracujem na DOBŠ, som vo firme hmotne za niečo zodpovedný?
Ak spôsobím škodu pri výkone povolania, napr. havarujem s firemným autom, môže firma odo mňa vymáhať náhradu škody?(napr. zaplatenie spoluúčasti hav. poistenia). Viem, že sa to dá ošetriť poistením zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolenia, ale to platí len pre zamestnancov na hlavný pracovný pomer.
Ako to mám v mojom prípade celé ošetriť, aby som v prípade spôsobenia škody bol nejakým spôsobom krytý?

ďakujeeeem.
swen
23.03.06,06:57
To mi tu nikto nevie pomôcť???
Tweety
23.03.06,07:03
Ak pracujem na DOBŠ, som vo firme hmotne za niečo zodpovedný?
Ak spôsobím škodu pri výkone povolania, napr. havarujem s firemným autom, môže firma odo mňa vymáhať náhradu škody?(napr. zaplatenie spoluúčasti hav. poistenia). Viem, že sa to dá ošetriť poistením zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolenia, ale to platí len pre zamestnancov na hlavný pracovný pomer.
Ako to mám v mojom prípade celé ošetriť, aby som v prípade spôsobenia škody bol nejakým spôsobom krytý?

ďakujeeeem.
Aj keď si na dohodu, môžeš mať uzatvorenú hmotnú zodpovednosť za zverené predmety.Treba do ošetriť v spomínanej dohode.
pyton
23.03.06,12:27
Choď si sám do poisťovne uzavrieť nejakú poistku. Oni ťa veľmi radi poistia aj ti poradia. ;) A nie je to vôbec veľa k plateniu.