wulway
02.12.13,20:18
Dobrý deň chcel som sa spýtať : mal som ísť do rakúska ísť brigádovať ale niečo mi do toho prišlo (pre tvoj pokoj v duši). To že mi nevrátia peniaze za autobus sa dá pochopiť lenže od mňa pýtajú pokutu v hodnote 15 € pričom som nepodpisoval nič absolútne nič len som nadiktoval údaje z občianskeho preukazu a podpisovať sa malo na mieste hneď po príchode. Ja si myslím že keď som sa neupísal tak nemôžu pýtať pokutu za odpoveď ďakujem.
arizona
02.12.13,19:30
A keby si si vopred zaplatila, nachystala sa, vybavila si vsetky potrebne nalezitosti a v den odchodu by ti ta firma zavolala, ze si to rozmysleli a ze nemusis nastupit, to by sa ti pacilo?

Uvedomujes si, ze niekto mal pracu s registraciou,so spracovanim tvojich udajov,telefonatmi ,zabezpecenim prace, ci ubytovania a pod.? Ten clovek si nezasluzi za svoju pracu zaplatene, len preto, ze ty sa v den odchodu nedostavis? Robil zadarmo?

Mozno si svojim konanim pripavila o pracu niekoho, kto tu pracu potreboval,ale nestihli ho uz oslovit...Mozno prave jedna osoba bude pri nejakej tej praci chybat...

Taketo veci sa riesia skor, nie v den nastupu do prace, je to nezodpovedne!
wulway
02.12.13,19:48
tak ja som to dal vedieť tej osobe čo to vybavovala pred 1 mesiacom to až teraz pozerám od neho mail že mám platiť pokutu zato že to on nezrušil ja už vyše 2 mesiacov robím na zmluvu na slovensku neviem či ma ťahá on az fúzy alebo to je naozaj pravda
jslancik
02.12.13,20:03
Prosím ťa, ktorá verzia je platná: "mal som ísť do rakúska ísť brigádovať ale niečo mi do toho prišlo a oznámil som v deň odchodu že sa nedostavím" alebo " tak ja som to dal vedieť tej osobe čo to vybavovala pred 1 mesiacom"

Upravuješ si postupne svoju výpoveď, alebo si "iba" nepamätáš, ako to bolo? Alebo sa nevieš vyjadrovať.

Na akom základe si poslal peniaze na autobus? Len tak? Snáď nie si taký neopatrný.
AmmiS
02.12.13,20:16
Prosím vás, nechápem, prečo treba niekoho súdiť a karhať (slovne) za to, čo vykonal, alebo nevykonal?

Odpoveď na otázku je: Nie nemôžu ti dať pokutu. Pokiaľ nemáš zmluvu a v nej podpisom potvrdené, že zaplatíš pokutu za neskoré storno.
wulway
03.12.13,13:46
ďakujem
wulway
03.12.13,13:50
Ježiš kto si to má pamätať ja som aj zabudol že som niekam mal ísť pokladal som to už za vybavené a teraz som si prečítal toto a nevedel som sa vyjadrovať lebo som ťahal 12- ku a ledva som na to videl ja som sa pýtal na konkrétnu vec tie vaše vymudrované reči ma nezaujmajú jediný človek čo to pochopil je Ammi S
arizona
03.12.13,15:52
Vymudrovane reci?Hlavne ze ty posobis velmi seriozne ! Nie vymudrovane,ale z praxe. Poznam tento problem z opacnej strany a ver, ze to nie je nic prijemne,ked niekomu venujes kopec casu,vybavis mu prac.miesto,povolenia,doklady a cojavem co este a ten lajdak si jednoducho na poslednu chvilu "rozmysli"...lebo...