tonkat
04.02.06,13:25
Prosím ešte o pomoc pri tlačení mzdových listov. Nech robím čo robím, vždy ich mám prázdne. Čím to je? Poradíte? Ďakujem pekne.
vladan
04.02.06,12:28
Prosím ešte o pomoc pri tlačení mzdových listov. Nech robím čo robím, vždy ich mám prázdne. Čím to je? Poradíte? Ďakujem pekne.

tip pri tlačení ... po vybratí dokumentu na tlačenie si všimnite tabuľku, kde si môžte vybrať, či tlačiť "aktuálny riadok", "označení", "s vypočítanou mzdou" a pod. Zároveň si treba všimnúť, aký rok, resp. mesiac je nastavený ...
tonkat
04.02.06,12:55
Vladi, to všetko mám nastavené - od 01/05 - 12/05 , označení v mzdách a vypíše mi tabuľku s názvom mzdový list aj s menom, len údaje tam niesú. A teraz mi ani nedovolí vypočítať mzdu ďalšiemu zamestnancovi. Robila som si update presne podľa internetu, všetko mi prešlo, mám verziu 6,21 ale akoby som nemala zakúpenú licenciu, alebo neviem čo sa stalo, píše mi, že mám prekročený počet zamestnancov. Ja ani neviem na koľko zamestnancov majú kúpený ten program, ale neprijímali sme žiadneho a v dec. mi to išlo.
Aňuška
04.02.06,13:47
Pre tonkat:

Čo sa týka tlačenia mzdových listov - personálnych údajov, aj ja mám
problém u niektorých zamestnancov /ktorí nastúpili v priebehu roka 2005
a aj ukončili prac. pomer/. U týchto mi dáva prázdny personálny mzdový
list. Ak si však pozriem mesiac, kedy začal pracovať a dám si výber až
od tohto mesiaca, potom to ide. Vyskúšaj.
Už som to písala aj do Krosu, ak mi odpovedia, dám ti vedieť.
LubenaK
04.02.06,15:09
Licenciu, na koľko výplat, máš na karte Systémové údaje vpravo. V zátvorke je uvedený počet na licenciu, pred zátvorkou počet vygenerovaných výplat v danom mesiaci. Ak si to chceš ešte skontrolovať, cez Firma - Servis - Počet vygenerovaných výplat - si zistíš, koľko výplat, poprípade aj v ktorých firmách máš vygenerované.
tonkat
05.02.06,10:19
Ďakujem za odpovede všetkým, práveže sa mi zmenili údaje na karte systémové údaje. Keď sa prepnem do decembra 2005 tak tam mám 40 a teraz v januári po update mám 0. Vyzerá to akoby som si prepísala súbor na licenciu, neviem ako sa to mohlo stať, update som robila presne podľa návodu na internete. Čo sa dá robiť teraz? Hľadala som aj súbor mzdy.lic na cedečkách z Krosu, ktoré mám doma, ale nenašla som ho. Dnes to asi nevyriešim, musím zrejme volať kros, alebo je nejaká iná možnosť???
tonkat
05.02.06,11:10
Ďakujem za odpovede všetkým, práveže sa mi zmenili údaje na karte systémové údaje. Keď sa prepnem do decembra 2005 tak tam mám 40 a teraz v januári po update mám 0. Vyzerá to akoby som si prepísala súbor na licenciu, neviem ako sa to mohlo stať, update som robila presne podľa návodu na internete. Čo sa dá robiť teraz? Hľadala som aj súbor mzdy.lic na cedečkách z Krosu, ktoré mám doma, ale nenašla som ho. Dnes to asi nevyriešim, musím zrejme volať kros, alebo je nejaká iná možnosť???

Neporadíte?!?
sway
05.02.06,11:15
Ďakujem za odpovede všetkým, práveže sa mi zmenili údaje na karte systémové údaje. Keď sa prepnem do decembra 2005 tak tam mám 40 a teraz v januári po update mám 0. Vyzerá to akoby som si prepísala súbor na licenciu, neviem ako sa to mohlo stať, update som robila presne podľa návodu na internete. Čo sa dá robiť teraz? Hľadala som aj súbor mzdy.lic na cedečkách z Krosu, ktoré mám doma, ale nenašla som ho. Dnes to asi nevyriešim, musím zrejme volať kros, alebo je nejaká iná možnosť???

Ale veď táto informácia musí byť 0 kým nespravíš nejakú výplatku..., ľudí tam máš prenesených..., nerozumiem problém máš aký???
tonkat
05.02.06,11:44
Ale veď táto informácia musí byť 0 kým nespravíš nejakú výplatku..., ľudí tam máš prenesených..., nerozumiem problém máš aký???
Viď môj prísp. č. 52. Jeden zamestnanec má urobenú výplatu a keď dám generovať ďalšieho, tak mi vypíše, že mám prekročený počet licencií. a nemôžem teda urobiť mzdy.Na systémovej karte mám dátum 01.01.2006 a v decembri som tam mala marec 2005 A počet výplat mám 1(0). Proste nemôžem pokračovať vo výplatách. ďakujem za každú radu.
sway
05.02.06,11:59
Viď môj prísp. č. 52. Jeden zamestnanec má urobenú výplatu a keď dám generovať ďalšieho, tak mi vypíše, že mám prekročený počet licencií. a nemôžem teda urobiť mzdy.Na systémovej karte mám dátum 01.01.2006 a v decembri som tam mala marec 2005 A počet výplat mám 1(0). Proste nemôžem pokračovať vo výplatách. ďakujem za každú radu.

pripadá mi to akoby si si stiahla len demo, na karte sys.informacie máš uvedenú svoju firmu (registrácia, firma)?, mal by tam byť totiš dátum licencie, kedy bola zakúpená a nie 1.1.2006...:rolleyes: .
tonkat
05.02.06,13:19
pripadá mi to akoby si si stiahla len demo, na karte sys.informacie máš uvedenú svoju firmu (registrácia, firma)?, mal by tam byť totiš dátum licencie, kedy bola zakúpená a nie 1.1.2006...:rolleyes: .
No veď práve, že tam nemám svoju firmu, ale ako sa to mohlo stať, išla som presne podľa pokynov na internete. Bežne si sťahujem update z Omegy už 3 roky, nemám s tým problém. S olympom robím dva mesiace a teraz toto? Bude to tak ako hovoríš, s tým demom. Čo sa s tým dá robiť?
vladan
06.02.06,05:52
No veď práve, že tam nemám svoju firmu, ale ako sa to mohlo stať, išla som presne podľa pokynov na internete. Bežne si sťahujem update z Omegy už 3 roky, nemám s tým problém. S olympom robím dva mesiace a teraz toto? Bude to tak ako hovoríš, s tým demom. Čo sa s tým dá robiť?

tonka a nespočíva tvoj problém v tomto?
Novú verziu programu OLYMP môžete získať nasledovne:
1. ak je dátum Vášho licenčného súboru 01. 01. 2005 a novší, máte platný Balík služieb zákazníckej podpory, teda si môžete novú verziu bezplatne stiahnuť z internetovej stránky
2. ak je dátum Vášho licenčného súboru 31. 12. 2004 alebo starší, platnosť Balíka služieb zákazníckej podpory Vám už skončila...
(zdroj: Kros)