IngeDan
03.12.13,08:49
Poradil by mi niekto?
Sídlo firmy máme v Bratislave. V poslednej dobe sa množia prípady, kedy zamestnanec s trvalým pobytom v Ružomberku predloží potvrdenie o návšteve lekára - napr. zubár, všeob.lekár-nič čo nemôže trvať viac ako 1 hod.-s tým, že celý deň sa nedostaví do práce-logicky pretože presun do Bratislavy by nestihol.
Ako riešiť preplatenie uvedenej prekážky v práci-koľko hodín ?
Ďakujem za odpovede :-)
Tweety
03.12.13,08:02
Takéto veci by ste mali mať ošetrené v IS. Ak ten čas neodpracoval, nemôže ho mať zaplatený ako mzdu. Buď si ho teda odpracuje inokedy, nebude ho mať vôbec preplatený alebo mu uznáte celodenný §.
avalik
03.12.13,08:41
podla mna, nemozete obmedzovat zamestnancovi vyber poskytovatela zdravotnej starostlivosti (to je mozne len v pripadoch uvedenych v § 11 ods. 6 a 7 z. 576/2004),

tak isto ZP neuvadza, ze vysetrenie alebo osetrenie musi byt vykonane v mieste sidla zamestnavatela
expeeert
03.12.13,10:55
Trochu mimo:
Neviem ako ste došli k tomu aké vyšetrenie nemôže trvať viac ako hodinu, ale pri niektorých doktoroch chodia niektorí aj o 4 ráno sa postaviť do čakárne, aby ich vôbec v ten deň vyšetril. Takže áno, samotné vyšetrenie trvá niekde možno 5-10 minút, ale čakanie na vyšetrenie aj 4-5 hodín, ak nie viac. Samozrejme vždy je to na tom doktorovi, ako si to ktorý dokáže organizovať.
Áno niekde sa dá objednať aj na čas (ale niekde ani to nie je záruka krátkeho čakania...) - ale v drvivej väčšine sa pripláca a prečo by to zamestnanec robil, keď má zaplatený celý deň...
IngeDan
04.12.13,08:08
Ano, toto všetko mi je jasné, ale ak lekár potvrdí na priepustke čas napr. od 9. do 11., ako posúdiť ostatné hodiny do konca pr. času - do 17.-tej ?
Tweety
04.12.13,08:09
Mali by ste takého veci mať šetrené v IS, tak ako som už písala. Nečítaš odpovede? Ke predsa logické, že ak je u lekára napr. 100 km od svojho miesta pracoviska, nemôže sa len tak ľahko dostať do neho späť.