lyfuska
03.12.13,12:21
Dobrý deň,
potrebovala by som pomoc, chcem podať sťažnosť na obecný úrad na susedov. Už niekoľko rokov sa nemôžeme poriadne vyspať, lebo skoro každú noc ich psy vyštekávaju pred domom. Je to tak hlučné že sa na to každý zobudí aj cez zatvorené okná a v lete nehrozí nechať si otvorené okná aby prúdil vzduch. Potrebovala by som presný zákon ktorý som mohla v sťažnosti použiť.
misoft
03.12.13,12:18
Zákon o priestupkoch 372/1990 §2; §47;
lyfuska
03.12.13,12:47
Zákon o priestupkoch 372/1990 §2; §47;
A myslíte že to pomôže?
misoft
03.12.13,12:49
Nie - psovi nedohovoríš - jemu je to jedno a majiteľovi dupľom........

A napíšm ti to takto - cez ulicu máme domy, v kažom je min. 1 pes. Ak začne čo i len jeden koncertovať, hneď má celý zbor (cca 50 psov) - a čo teraz? A je jedno, či leto, či zima - koncertovanie tu máme už viac ako 30 rokov!
Riešenie - plastové okná a zvyk :D:D:D
lyfuska
03.12.13,13:04
Nie - psovi nedohovoríš - jemu je to jedno a majiteľovi dupľom........

A napíšm ti to takto - cez ulicu máme domy, v kažom je min. 1 pes. Ak začne čo i len jeden koncertovať, hneď má celý zbor (cca 50 psov) - a čo teraz? A je jedno, či leto, či zima - koncertovanie tu máme už viac ako 30 rokov!
Riešenie - plastové okná a zvyk :D:D:D
No my plastové okná máme ale je to prenikavý neutichajúci štekot...Byvam tu už 27 rokov a neviem si na to zvyknuť, len som z toho stále viac a viac unavená :(
Andy Kralik
03.12.13,14:58
Presťahovať sa na samotu.. :(
arizona
03.12.13,15:09
Zákon o priestupkoch 372/1990 §2; §47;
A myslíte že to pomôže?
Nam tiez pod spalnovym oknom snad 20h. denne stekocu dvaja susedovi psy. Ked sme davali robit nove okna, na spalnu sme si dali urobit na objednavku protihlukove skla. Musim povedat, ze to dost pomaha. Z inych izieb pocujem psov vyrazne, ale v spalni len malicko, akoby z dialky...
lyfuska
03.12.13,20:01
Ale toto uz co je ze clovek sa nemoze doma v klude vyspat? strasne
Martin1310
03.12.13,20:55
Ked nič iné nepomáha tak - alebo štuple do uší, je to bohová vec len problém je že potom ma ráno ani budík nezobudí.
misoft
03.12.13,21:02
Ale toto uz co je ze clovek sa nemoze doma v klude vyspat? strasne
.
Dominika Kovacovska
26.01.14,15:51
petardy a delobuchy vzdy po ruke a je klud nam to pomaha :-) susedia su ignoranti pes zavrety cely zivot vo voliere ked som sa chela s nim o tom porozpravat povedal ze ho ma ako zvoncek a pes je na to aby stekal uz som uvazovala o kontaktovani slobodu zvierat
ivka70
26.01.14,16:01
petardy a delobuchy vzdy po ruke a je klud nam to pomaha :-) susedia su ignoranti pes zavrety cely zivot vo voliere ked som sa chela s nim o tom porozpravat povedal ze ho ma ako zvoncek a pes je na to aby stekal uz som uvazovala o kontaktovani slobodu zvierat

Chudak pes, majitelov nema normalnych a susedov tiez nie :(.
Slobodu zvierat na vas ....
arizona
26.01.14,16:01
petardy a delobuchy vzdy po ruke a je klud nam to pomaha :-) susedia su ignoranti pes zavrety cely zivot vo voliere ked som sa chela s nim o tom porozpravat povedal ze ho ma ako zvoncek a pes je na to aby stekal uz som uvazovala o kontaktovani slobodu zvierat
Dost, co chudak pes trpi zatvoreny vo voliere kvoli nezodpovednym majitelom.
Este sa aj najde bezcitna suseda, ktora mu hadze delobuchy...:mee::mee::mee:
Mozes si z jeho blbymi,bezcitnymi majitelmi ruky podat :mad:
kopretinka
26.01.14,16:02
petardy a delobuchy vzdy po ruke a je klud nam to pomaha :-) to hádžeš po tom psovi vo voliére??? :eek:susedia su ignoranti pes zavrety cely zivot vo voliere ked som sa chela s nim o tom porozpravat povedal ze ho ma ako zvoncek a pes je na to aby stekal uz som uvazovala o kontaktovani slobodu zvierat


:eek: tebe treba asi niekam hodiť.....
marjankaj
26.01.14,16:28
Možno tam hádže "tiché" petardy. Veď predsa nebude robiť hluk, keď jej to tak vadí.:---
Dominika Kovacovska
24.03.14,19:33
len pre upresnenie hadzem ich u seba na dvore a nie im pod nohy, skusala som aj ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) metody vyhodila som 50 eur na antistekace ...nezabralo... neviem kedy ten pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) trpi viac ci pri mojich hodenych piratoch alebo byt cely zivot zavrety vo voliere a skakat po nej a nevediet co to je prebehnut sa po dvore. Jeden sused ich ma 3, druhy sused ich ma 2 oproti je jeden a dalsi sused ma tiez 2. Urazat druhych to vie kazdy ;-) dakujem za kazdy prispevok k mojmu komentaru
ivka70
24.03.14,19:48
len pre upresnenie hadzem ich u seba na dvore a nie im pod nohy, skusala som aj ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) metody vyhodila som 50 eur na antistekace ...nezabralo... neviem kedy ten pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) trpi viac ci pri mojich hodenych piratoch alebo byt cely zivot zavrety vo voliere a skakat po nej a nevediet co to je prebehnut sa po dvore. Jeden sused ich ma 3, druhy sused ich ma 2 oproti je jeden a dalsi sused ma tiez 2. Urazat druhych to vie kazdy ;-) dakujem za kazdy prispevok k mojmu komentaru

Ak to mal byt pokus o obranu, mozem len konstatovat: nepomohlo ....
alaya1
24.03.14,19:52
len pre upresnenie hadzem ich u seba na dvore a nie im pod nohy, skusala som aj ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) metody vyhodila som 50 eur na antistekace ...nezabralo... neviem kedy ten pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) trpi viac ci pri mojich hodenych piratoch alebo byt cely zivot zavrety vo voliere a skakat po nej a nevediet co to je prebehnut sa po dvore. Jeden sused ich ma 3, druhy sused ich ma 2 oproti je jeden a dalsi sused ma tiez 2. Urazat druhych to vie kazdy ;-) dakujem za kazdy prispevok k mojmu komentaru

Ak si svadkom tyrania zvierat je tvojou povinnostou to nahlasit na patricne urady a nie tyrat psov tiez. Mozes si so susedmi podat ruky.
lujza.j
24.03.14,20:00
....ľudia sú zvláštni ....si po dvore len tak hádzať petardy ...hmmm ...zvláštne hobby..."blbí ludi taki lidi"
Slododa zvierat.....Petícia za zákaz vystupovania zvierat v cirkusoch.....tam si podpis dala však?domonika kovacovska, svinna.....
mandyla
25.03.14,12:44
Krásny vlčiak suseda aj mňa poriadne vyrušuje. Naša ulica je určená na výbeh psov (na brehu rieky). Ráno, ešte pred šiestou, prejde tu do 20 psov a ten susedov s každým sa dá do "reči". Aj keď ma budí aj večer, aj v noci, mám ho rada ako svojho, tak som postupne vyskúšala v ktorej izbe ho bude najmenej počuť. Kým som to skúšala, zvykla som si na štekot do tej miery že už to neriešim. Viem si však predstaviť že to môže byť vážny problém. Keď sme sa presťahovali do domu, tiež som si myslela že sa z toho zbláznim. Mne pomáha najmä to že som sa s tým zmierila, že nebudem útočiť na môjho "kamoša" psa.