betamat
03.12.13,13:09
Andrej13
03.12.13,17:31
V prvom rade skladová inventúra tj. Sklady - Zásoby - Tlačové zostavy - Stav skladov (skladové položky) - tam sú všetky pohyby aj stavy skladov aj ocenenie. Vykoná sa inventúra skladov aj fyzická, to musí sedieť. Na účte 132.XXX by mala byť suma ocenenia skladov. Podľa toho ako účtujete sklady.
betamat
04.12.13,06:45
Sklady podľa "A" - podvoj.účt., ide mi však o mesačnú kontrolu, resp., keď mám chybu v nejakom mesiaci a potrebujem si ju nájsť, tak neviem nájsť takú výstupnú zostavu, podľa ktorej by som si to mohla odkontrolovať. V každej príjemke, či výdajke mi rozpisuje každú položku, čiže jednu príjemku mám aj napr.na 30 položiek a musím si to sčítavať dokopy, čo ma teda vôbec pri našom veľkom množstve nebaví... Viete mi aj k tomuto poradiť niečo bližšie?
blondy
04.12.13,06:48
ja si to vyexportujem do excelu a tam sa s tým zabávam..., podľa čísla prijemky sčítam (v exceli) a skontrolujem s faktúrou
Andrej13
04.12.13,08:44
neviem, či presne rozumiem otázke, aká chyba? Veď príjemka a výdajka sa dá natiahnuť do faktúry, tým pádom si to hneď skontrolujete, či Vám to sedí. Prípadne druhá vec, dáte si Sklady - príjemky a stĺpec Celkom a tam máte sumu celkom, takže nemusíte spočítavať položky, prípadne ešte môžete tlačiť príjemky a podkladať ich pod faktúry a tak si spraviť hneď kontrolu či to sedí.
škriatok1
05.01.14,11:40
Ja by som k tomu mala tiež otázku. Nahrali sme prijatú faktúru s položkami, potom mi však v účtovnom denníku ukazuje príjemku položkovito. To isté mám pri predaji. Ukazuje mi tam predajku položkovito 504/132. Je to tak správne?