Barbora Fuljerová
03.12.13,14:26
Zdravíčko, vopred sa ospravedlňujem, ak bude moja otázka znieť hlúpo, ale nie som v tomto študovaná ani školená, robím to len preto, lebo otec je technický antitalent. Ide o toto:

Otec má zamestnanca na dohodu o vykonaní práce (pravidelný príjem). Odrobil 5 dní=40 hodín, vymeriavací základ je 92€ a celková výška príjmu je 64,72€. Hlási mi chybu že, celková výška príjmu musí byť rovná, resp. vyššia ako vymeriavací základ.

Čo mám s tým robiť, aby mi ho normálne načítalo do výkazu? Nahadzujem to priamo na portáli VsZP cez ES-podacie miesto - typovanie. Otec totižto nerobí mzdy v žiadnom účtovnom programe ale pekne krásne ručne na výplatné listiny :mad:.

Ďakujem krásne za odpoveď.
tictac7
03.12.13,13:36
robíš to zle. Predpokladám, že 64,72 je jeho čistá mzdy. Pri typovaní však uvádzaš hrubú mzdu, teda tiež 92 (tak, ako je VZ)
Barbora Fuljerová
03.12.13,13:39
presne tak ako píšeš, ja som tam dávala tú čistú mzdu. takže do oboch koloniek mám dať vymeriavací základ, dobre som to pochopila? :)
Tweety
03.12.13,13:40
Barbora Fuljerová (Dnes 14:39) presne tak ako píšeš, ja som tam dávala tú čistú mzdu. tak
ÁNo, VZ to je vlastne suma, z ktorej sa počíta poistné.
Takže to nie je ČM.
Barbora Fuljerová
03.12.13,13:48
Ďakujem veľmi pekne ;)