MartinaTN
03.12.13,16:44
Dobrý deň, už 7r. vlastním ornú pôdu 3/5 parcely (1/5 predstavuje 59m2) a dohodli sme sa že si od ostatných 2 vlastníkov odkúpim ich pätiny pretože na LV sme traja (tretí vlastník je z Prahy), ale vybaviť si to mám všetko sama...

na Katastri mi povedali že potrebujem dobrú zmluvu lebo ich právnička mi ju nemusí prijať...
chcem Vás poprosiť či nemáte vzor zmluvy čo všetko má obsahovať a či potrebujem zmluvy DVE alebo sa to môže dať všetko na jednu?
ďalej ako podám oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad ?
a ako podám návrh na vklad práva nehn. do katastra? pretože na nete je ich dosť veľa a líšia sa ja som fyzická osoba
posledná prosba: načo tam sedí tá pani na KÚ keď nevie poradiť? ďakujem Maťa
bodliak
03.12.13,16:18
draik
03.12.13,16:19
Vzhľadom na Vaše otázky Vám odporúčam nájsť si buď niekoho zbehlého v príprave zmlúv alebo investovať do právnika/notára. Vyhnete sa zbytočným problémom a potrebe vyhotovenia dodatkov k zmluve. O to viac, že jeden z účastníkov zmluvy bude cudzinec (podpisy musia byť úradne osvedčené).
Vzory z internetu sú pomôckou, ale aj je potrebné ich prekontrolovať, keďže nie vždy sú vyhovujúce.
Pracovníci na katastri nie sú od toho, aby poskytovali právne rady a nebodaj ešte pred podaním návrhu na vklad kontrolovali vyhotovenie zmlúv.
MartinaTN
03.12.13,17:05
tak to nedám toľko notárovi, keďže kúpna cena parcely by bola spolu 118€ + toľko asi vezme aj moja p.notárka