Rocky-X7X
03.12.13,17:10
Dobry den. Moja otazka znie, ci mi moze zamestnavatel prikazat,aby som siel opisovat ceny ku konkurencie.Tato cinnost trva hodinu a v zmluve to ako predajca nemam stanovene. V zmluve mam spomenutych osem bodov vykonu a posledny znie: Pripadne vykonvat ine ulohy od ulohy ... moze sa tym zamestnavatel branit? A pripadne ked hej, nepotrebujem ja nejaky papier na ochranu? Co ked ma prejde auto, tak nebudem krity. Zamestnavatel moze tvrdit ze ma neposlal nikam a bude to slovo proti slovu. Ale hlavne chcem vediet ci mam pravo odmietnut. Dakujem za kazdy dotaz
Martin1310
03.12.13,20:36
Nooooo, ale ked sa to tak zoberie tak povedať že ta nikam neposlal by mohol aj keby si mal zistovanie cien konkurencie v zmluve.
Ja tiež v práci chodím všelikade a aj mnoho ludí ktorých poznám a neviem otom že by dostávali nejaké potvrdenie o tom že sú tam na pokyn zamestnávatela a auto môže zraziť každého.

Právo odmietnuť máš predsa vždy, niesme na vojne. No on potom najskôr spravý dodatok k zmluve kde napíše niečo v zmysle že miesto výkonu povolania podla potreby a ked to nepodpíšeš vymyslí si niečo aby ta mohol prepustit. Ale možno nie, možno uzná že to nieje tvoja práca a pôjde si to zistit sám.
felix1
03.12.13,23:50
Ak ti ide len o problem zaistenia pri vykone prace mimo pracovisko, travj na formulacii v naplni prace PRIESKUM TRHU + miesto zbierania udajov. Ak sa ti nepaci tato praca, alebo je to proti tvojmu presvedceniu, daj vypoved :(
buchač
04.12.13,06:45
Dobry den. Moja otazka znie, ci mi moze zamestnavatel prikazat,aby som siel opisovat ceny ku konkurencie.Tato cinnost trva hodinu a v zmluve to ako predajca nemam stanovene. V zmluve mam spomenutych osem bodov vykonu a posledny znie: Pripadne vykonvat ine ulohy od ulohy ... moze sa tym zamestnavatel branit? A pripadne ked hej, nepotrebujem ja nejaky papier na ochranu? Co ked ma prejde auto, tak nebudem krity. Zamestnavatel moze tvrdit ze ma neposlal nikam a bude to slovo proti slovu. Ale hlavne chcem vediet ci mam pravo odmietnut. Dakujem za kazdy dotaz
Som sa normálne pobavil teraz .....
1. Táto činnosť samotná netrvá veru hodinu ...pridaj trochu ...
2. Prípadné iné úlohy ?...zamestnávateľ sa nebude brániť , na základe toho posledného bodu Ti pravidelne dáva dole prémie ...
3. Ochranu potrebuješ v dieľni , alebo v posteli ..........
4. Auto Ťa môže predsa trafiť aj na parkovisku , keď budeš z toho svojho vystupovať .
Lebo neverím , že nemáš auto - nepoznám predajcu bez auta !!!
5. Odmietnuť môžeš , čoby aj nie ....prvý a posledný krát .
Rocky-X7X
04.12.13,08:00
Bere sa ako sken konkurencii par blokov vedla ako pracovna cesta?
veronikasad
04.12.13,08:02
Akým spôsobom ti nariadil príkaz vykonať ? (dostal si to písomne)
Rocky-X7X
04.12.13,08:03
Ide o to ze som obycajny predajca dva roky a doteraz to robil on kontrolovou cien na nete nakolko ma ista spolocnost online cennik. Jak otovirili novu konkurenciu, tak tam treba kontrolovat ceny rucne a to ja robit nechcem. Pozeral som na ten formular ale neviem ho najst ... Ale ako ma moze on prinutit ked to nemam dane v zmluve. Ci sa to bere ako pracovna cesta?
jslancik
04.12.13,10:02
odmietnuť môžeš, následky si ponesieš. možno stúpneš v očiach zamestnávateľa, možno ťa odpíše. to väčšinou vopred nevieš.

Samozrejme, že na ten posledný bod v zmluve sa môže zamestnávateľ odvolať. podľa zmluvy musíš robiť všetko, čo ti prikáže.

Ako predajcu by ťa ale malo zaujímať, ako sa pohybujú ceny konkurencie, hlavne tej najbližšej...
marjankaj
04.12.13,10:13
No keď ťa núti, tak poslúchni.
Koľkí by boli radi. Hlavne tí, ktorí pracovisko nesmú opustiť.
EvaB
04.12.13,12:49
Čo si to za predajcu, keď sedíš len vo firme. U nás predajca bežne cestuje a samozrejme sleduje akcie konkurencie. Na základe týchto informácií navrhuje protiakcie na podporu svojho predaja. Ide mu o peniaze, z objemu predaja dostáva svoje provízie. Predajca by mal byť presne informovaný o situácii na trhu. Ak toto doteraz robil niekto iný, istým spôsobom ťa obmedzoval v znalosti situácie na trhu. Má byť v tvojom záujme vedieť čo sa deje a ako predajca máš byť sám aktívny, taký človek je prínosom do firmy. Ako pracovná cesta sa to berie v zmysle zákona o cestovných náhradách.
bjuty smis
04.12.13,16:44
to sa skutočne vážne pýtaš, či ti zamestnávatel môže niečo prikázať ???
:))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
04.12.13,16:48
Veď vidíš ....či ???
Nechápeš tak isto , ako aj ja ...či ?

Moja manželka onehdá nie raz musela ku konkurencii ...nie iba ku jednému a nebola iba jednu hodinu z pracoviska preč ....
Potom ešte na základe prieskumu nahádzať do mailu a poslať ..
Samozrejme dobehnúť zameškané ....
bjuty smis
04.12.13,16:51
hej...
najlepšie na tom je, že toto by mal dobrý predajca robiť automatický, bez príkazu zamestnávatela....
jslancik
05.12.13,06:19
škoda reči. Buď je ešte veľmi mladý a myslí si, že je pupok sveta. Alebo je už moc starý a nebude predsa meniť svoje zvyky.