gin
03.12.13,18:48
Môžem na základe tohoto zákona odstúpiť od zmluvy ak sa jedná o súčiastku? Konkrétne dvojpólový vypínač. Predajca sa bránil tým, že aj keď som si ju objednal cez inetrnet, tak som si ju vyzdvihol osobne a preto nemám nárok na odstúpenie od zmluvy a keď som mu dokázal, že to nie je pravda tak sa odvolával na to, že súčiastka nie je tovar. Ako to teda je?
misoft
03.12.13,17:58
Aj súčiastka v obchodnom styku je tovar - kupuje sa to ako tovar, platí na ňu DPH, platí na ňu záruka. Náhradnou spúčiastkou sa stáva vtedy, ak sa použije v rámci výmeny komponentu za poškodený niekde v servise, alebo v domácich podmienkach. Ale samostatne je to stále tovar.
Bolo by totiž veľmi divné, ak by niekto kúpil pri výstavbe domu vodiče, zásuvky, vypínače a predajca by povedal, že sú to súčiastky.
avalik
03.12.13,18:04
kupoval si ako "spotrebitel"?

§ 1
Predmet úpravy zákona

Tento zákon upravuje ochranu spotrebiteľa pri podomovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb a pri zásielkovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb, ak tovar alebo vecné plnenia a výkony z poskytnutej služby kupuje fyzická osoba a tie jej neslúžia na výkon zamestnania, povolania alebo podnikania (ďalej len „spotrebiteľ“).
martinetto
17.12.13,21:42
Bez ohľadu na spôsob doručenie, spotrebiteľ má právo na odstúpenie od zmluvy v zákonnej lehote. Musí byť však zmluva uzavretá "na diaľku".
gin
28.01.14,18:54
Kupoval som ako spotrebiteľ