leona123
04.12.13,07:26
Dobrý deň,

nevedela som nájsť rubriku, kam presne by patrila moja otázka. Moja dcéra navštevuje základnú školu. Bez predchádzajúceho upozornenia nás rodičov, vzali učitelia deti na povinné preočkovanie k detskej lekárke. Chcem sa spýtať, či škola neprekročila svoje kompetencie, pretože nepoznajú aktuálny zdravotný stav dieťaťa. Navyše si myslím, že takéto rozhodnutie je na rodičoch a nie učiteľoch školy. Chcem sa spýtať, či škola má vôbec právo niečo také urobiť?
duves
04.12.13,06:28
Dcérka je 9-ačka, ale nepamätam si ani jedno očkovanie, čo by riešila škola za rodičov. Niečo tam "u vas" zaškrípalo.
willma
04.12.13,07:03
to čo ako má byť??? Veď každé dieťa má svojho pediatra a ten si predsa každé dieťa a v sprievode rodiča predvolá na preventívku spojenú s očkovaním. Čisto hypoteticky veď drvivá väčšina detí už mohla byť zaočkovaná svojimi lekármi a to im niekto drbol ešte jednu - to je už minimálne na zamyslenie a rázne riešenie. Sakra veď ani fotenie detí nie je dovolené bez písomného súhlasu zákonného zástupcu a to pri fotení v podstate nejde o nič.
leona123
04.12.13,07:27
Je pravda, že ich zobrali k ich obvodnej lekárke. Mňa neskutočne vytočilo, že akým právom? Mali deťom rozdať pozvánky od obvodnej lekárky na povinné preočkovanie a nie zobrať tam deti.
evuš
04.12.13,07:37
No, ja ako dieťa na ZŠ som pár krát také očkovanie zo školy absolvovala...
Teraz sa to už tak nerobí... Šla by som sa spýtať najskôr riaditeľa a lekárky, aký bol dôvod..potom by som to riešila...
nika.sum
04.12.13,08:05
mne sa zda, ze TBC sa niekedy tak riesilo, ale u syna nas predvolavali....
monika1991
04.12.13,11:23
U nás to robia podobne, už dlhé roky aj ja som to zažila počas mojich čias ZŠ, kedže som z dediny, navštevovala som tu aj ZŠ a všetci od nás mali a majú detskú lekárku u nás v dedine, cca. 200 m od školy, keď potrebovala vykonať preven. prehliadky zavolala riaditeľovi školy a cez niekt. vyučovaciu hodinu sme šli spolu s učiteľkou k nej, aspon čo si pamatam, neviem či sa to dáko zmenilo ale počas ZŠ sme boli u nej len 2 krat za celých 9 rokov, raz očkovala do ramena a raz davala za lyžicku rybacieho oleja