Lusssy
04.12.13,15:36
Ahojte, priateľ má havarijnú poistku, kameň mu spôsobil prasklinu na čelnom skle, ktorá sa zrejme nebude dať vyspraviť, bude musieť meniť celé čelné sklo. Ako to spraviť aby sme sa vyhli zvýšeným nákladom? Lebo po novom sa vraj havarijná poistka už na čelné sklo nevzťahuje, že to sa dáva poistiť zvlášť. Túto poistku ale nemá uzatvorenú. Dostala som aj radu, že keď zoženieme niekoho s havarijnou a uhráme to, že to odstrelilo od neho, tak mu to poisťovňa "zožerie". Nebudú ale musieť obidva platiť spoluúčasť? Čo vyjde lacnejšie, spoluúčasť alebo vymeniť si to na vlastné náklady? Díky moc
kopretinka
04.12.13,14:39
v každom prípade výjde lacnejšie neklamať........uvedomuješ si,že nás žiadaš o radu,ako spraviť podvod? to je proti etikete porady.
buchač
04.12.13,15:18
arizona
04.12.13,17:09
Neviem, ci je to pravda,ak nie opravte ma prosim

Ak niekto "uzna", ze on poskodil niecie celne sklo, nepride ten clovek v buducom roku o vyhodu /beznehodovost/ v poisteni?
Takze sa taketo nieco pre neho neoplati..
buchač
04.12.13,17:15
Dá sa ...
Len treba vedieť a chcieť ....

Ja viem , ale nepoviem !
taiko
04.12.13,17:55
a nebol by to poistny podvod?
Lusssy
04.12.13,17:59
v dnešnom svete podvádza každý a za tie nehorázne poistné sumy, ktoré sa do auta vrážajú by bolo kóšer ich služby využiť
Lusssy
04.12.13,18:00
to je to isté ako tu účtovníci žiadajú rady ako obísť zákon, podnikatelia ako obísť nariadenia a obmedzenia
Lusssy
04.12.13,18:01
toto neviem, preto sa radšej pýtam
kopretinka
04.12.13,18:01
a vždy sa im dostane odpovede N I E
Lusssy
04.12.13,18:02
to bolo pre arizona
taiko
04.12.13,18:02
to snad nemyslis vazne. Ved Ty sa chystas podvadzat a kradnut. A este sa tym otvorene chvalis. A zajtra budes nadavat aki su vsetci hajzli, ako vsetci kradnu a podvadzaju.
Pacilo by sa Ti keby Ta niekto okradol a podviedol? Sa mi z teba dvihol zaludok. Hanbi sa !!!!
Za toto si zasluzis, aby Ta kazdy den niekto podviedol a okradol, ty kokso, to je zumpa taketo spravanie.
Lusssy
04.12.13,18:02
ale veď nebuuuď :-P
lujza.j
04.12.13,18:07
prepáč, ale nechápem.....že tu "vyplakávaš" a nevieš čo urobiť.....keby si nemala HP-čko tak čo.....čo budeš robiť cvakneš okno keš z vlastného a finito.....tak strp spoluúčasť, preplatia ti to ....a poistku potom zruš....
Lusssy
04.12.13,18:08
no čítala som ale nie je to tak celkom jasne vysvetlené, z PZP to môžu a nemusia vyplatiť, ďalej píšu, že kto má havarijnú má navrch, tzn., že z havarijnej sú povinní to vyplatiť?
Lusssy
04.12.13,18:10
ani by som netvrdila
Lusssy
04.12.13,18:14
nevyplakávam, normálne sa pýtam lebo s poistkami, resp. škodovými udalosťami skúsenosť nemám, a nie je mi jasné či spoluúčasť platia obaja alebo len jeden a či ten, kto mu to spôsobil bude na niečom v nasledujúcom období (mimo spoluúčasti) škodný... a či je povinná to poisťovňa z HP uznať tiež neviem
avalik
04.12.13,18:20
Konečne si prečítať zmluvu o HP. Ak sa poistka nevzťahuje na čelné sklo, tak ti neostáva nič iné len si opravu zacvakať z vlastného.

Poistný podvod ťa môže výjsť podstatne drahšie!
misoft
04.12.13,18:30
Lusssy - otvorene tu žiadaš, aby sme ti poskytli radu, ako NELEGÁLNE obísť zákony a poistné podmienky, navádzaš nás na porušenie Etikety Porady.
Takže viacej toto nežiadaj - inak by sa stalo, že sem viacej nezavítaš!
Lusssy
04.12.13,18:45
a účtovníci tu žiadajú o to ako obísť zákony, to je v poriadku? a poistky si riadne platíme, dokonca to čo potrebujem pravdepodobne poisťovna z HP normálne prepláca, len si nie som istá, lebo som ešte niečo také neriešila, všetko sú len dohady
misoft
04.12.13,18:49
Si na omyle - ak sa tu taký objaví - má padáka! A tí čo sú tu, si NEDOVOLIA takéto maniere!
Ericka12
23.06.14,15:38
Len opravim,vinnik by nemusel mat havarijnu positky,ale klasicke PZP,kedze sposobil skodu uzivanim vozidla