Zimama
04.12.13,16:01
Milí poraďáci-mzdári, obraciam sa na Vás skúsených s možno dosť nezvyčajnou otázkou, ale odpoveď na ňu je pre mňa dôležitá:

Koľko trvá nahodenie miezd pre 17 zamestnancov (rezort školstva) do mzdového softvéru + s tým súvisiace činnosti (dane, odvody...ako laik neviem presne, čo všetko je s tým spojené...), keď ide o "stabilnú" mesačnú mzdu (t.j. žiadne nadčasy, nepravidelné smeny, zastupovanie, neplatené voľno ani iné zložitosti), a mzdárka dostane hotové podklady o všetkých 17 zamestnancoch (t.j. počet odpracovaných dní, počet dní dovolenky alebo PN-ky, počet hodín lekára + všetko ostatné, čo sa môže vyskytnúť, vrátane pracovných ciest) spracované a vypočítané od iného zamestnanca?

Dúfam, že som sa vyjadrila zrozumiteľne, aj keď som len obyčajný laik-zamestnanec, prípadne ak treba doplniť nejaké informácie, opýtajte sa, a ja ich doplním, ak budem vedieť.

Veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu! :)
ivka70
04.12.13,15:20
Toto je v podstate nezodpovedatelna otazka.

Moze to trvat hodinu a moze to trvat tyzden.

Samotne natukanie cisel nie je komplikovane, a da sa urobit rychlo. co vsetko ale mzdarka musi pritom posudit, preratat, skontrolovat .... to tazko posudi niekto zvonku. Keby to niekto len natukaval, stacilo by najat studenta na par hodin :D
srska
04.12.13,15:49
spracovanie na softe pohoda ak je dobre urobená personalistika a sieť funguje ako má - max 3 hodiny komplet s natypovaním, exportom mv do sp + zp, prípravy mes. prehľadu na dú aj s prevodnými príkazmi
Zimama
04.12.13,16:05
Ďakujem Ivka! Viem, že na to neexistuje presná a jednoznačná odpoveď, ale určitý kvalifikovaný odhad sa dá urobiť - viď Srskova odpoveď. Ja potrebujem posúdiť hlavne to, či viac času zaberie evidencia dochádzky a jej spracovanie za mesiac, t.j. tie podklady, ktoré sa potom zadávajú do mzdového softvéru (najmä pri pružnom pracovnom čase, keď musíš spočítať odrobené hodiny za každý deň, či človek vôbec odpracoval toľko, koľko v tom mesiaci odpracovať mal... - a na to nemáme softvér, ale dochádzku evidujeme zapisovaním sa do "dochádzkového zošita", teda "ručne"), alebo spracovanie tých hotových podkladov v softvéri a odoslanie miezd a všetkých ďalších náležitostí.
Zimama
04.12.13,16:11
Ďakujem, Srska - presne takýto typ odpovede mi najviac pomôže v tom, čo momentálne riešim. Ide mi o kvalifikovaný odhad Vás skúsených, ktorí to denno-denne robíte - viem, že niekedy je s tým viac roboty (prihlasovanie / odhlasovanie z poisťovní, raz ročne daňové vyrovnanie, atď.), ale koľko času to v priemere mesačne zaberie, sa podľa mňa dá odhadnúť, takže ešte raz vďaka!