StripesWhite
04.12.13,18:15
Poradte niekto,odobrali mi vodicak za alkohol.Nafukal som 0,21mg/l,nechcem rozoberat okolnosti ale neskor som si uvedomil ze to musela byt nejaka blbost preto som na vlastne naklady isiel na odber krvi ale bohuzial som to stihol az 2,5 hodiny od toho co som nafukal 0,21.Vysledok krvnych testov po 2,5hodinach bol 0,00 obsah alkoholu v krvi.Chcem to pouzit na odvolanie ale niesom si isty ci to nebudu brat akoze som vytriezvel dovtedy kym som isiel na odber krvi.Myslite ze by som dokazal odburat alkohol v krvi z 0,21 na 0,00 za 2,5 hodiny?
bodliak
04.12.13,17:25
To nie je ani 0.5 promile, to chlap odbúra za 3 hodiny.
Navyše, lekár pri vyhodnotení testu napíše nulu, ak nameral menej ako 0,3
lebo istá "nenulová" hladina je normálna, to namerajú ak keby si nič nepil.
misoft
04.12.13,17:32
0,21 mg/l = 0,44 promile - to je množstvo približne po jednej dvanástke. A podľa toho, koľko vážiš, telo odburáva. Skús si orientačne nahodiť - http://www.alkoholmetr.cz/index.php
ale približne to trvá 3 hodiny (toto množstvo).
Ešte tu:

http://www.miomed.sk/texty/tab1.pngalebo prepočítaj podľa vzorca:

http://img.automoto.sk/img/20/gallery/1730192_vzorec.jpg?hash=f8ec1515572584ae1281b0b537 b3d772
StripesWhite
05.12.13,17:49
ako tak pozeram tak je to aj mozne,chcel som to kvoli odvolaniu ale pravdepodobne by odvolavacie procedury trvali dlhsie ako ked to proste necham tak a mozno sa mi podari vodicak dostat do pol roka a dufam ze aj skor.Najhorsie na tom je to ze som presvedceny o tom ze som nafukal z ustnej vody (nech si kazdy vravi co chce na ustnu vodu ale alkohol som nepil pred policajnou kontrolou vise 20 hodin a aj to cca 3dcl vina a 1 male pivo povazujem sa za zdraveho cloveka a neraz na festivaloch rano som fukal pre istotu ked som isiel domov a vzdy 0,ustnu vodu som pouzil cca 5min pred policaj.kontrolou) Bohuzial vodicak je premna dolezity kvoli praci a potrebujem ho cim skor,tento system odvolavania a cakania na rozhodnutia je uplne zly(niekolko ludi mi potvrdilo ze si to mam rozmisiel ci ozaj odvolanie lebo to je beh na dlhe trate) clovek keby sa chcel branit a stas si za svojim tak sa taha s uradom ovela dlhsie ako ked proste uzne chybu aj ked to tak nieje ...to ma natom najviac stve...teraz sa uz len modlit aby som to dokazal nejako uhrat v praci a to bude teda asi zazrak ak sa to podarí....PS: DAKUJEM ZA PRISPEVKY A RADY .
Ice dive
05.12.13,18:29
no ak si nafúkal z ústnej vody, mal si trvať na odbere krvi... a nesúhlasiť s odobratím VP... ďalšia vec ak by to bolo o ústnej vode, tak si mal toto policajtom povedat, a mozno by dychovu skusku o 15 minut zopakovali.... (nie je to ich povinnosť) ale myslím, že ak je človek k nim úprimný a slušný tak nikoho neukrižujú... kolega si takto raz umyl čelné okno zvnútra liehom... a chvíľu nato ho zastavili a dali mu fúkať, jasné že nafúkal.. avšak svätosväte tvrdil, že nič nepil, a trval na zopakovaní skúšky... a po 15 minútach bolo 0,0...
StripesWhite
09.12.13,14:38
V tomto momente ked sa mi to stalo som si to nevedel vysvetlit a zareagoval som bohuzial zle...Az neskor ked som doma prehodnotil co sa vlastne stalo som si uvedomil ze som nemohol nafukat z nicoho ineho len z ustnej vody...O slusnoti policajtov nevravim nic ale dalsia chybu som urobil vtedy ked som sa dal ovplivnit policajtom ktory zacal rozpravat o 2.dychovej skuske ako o niecom cim si len pohorsim ...ak by na moju ziadost o 2.skusku hned dal bez reci fukat tak som z toho von ale bohuzial...Cloveku sa to nestava kazdy den a nezareagoval som dobre ...reci o tom co som mal v danom momente robit som sa uz napucuval dost a nic to nepomohlo teraz a ani nepomoze ...