Jarmillla
04.12.13,19:08
dusansl
26.12.13,07:30
Existuje v modernej populácii jedno ochorenie, ktoré má závratnú vlastnosť zdanlivo z ničoho postihovať ľudí bez rozdielu veku, ktoré lekári diagnostikujú ľuďom s chronickou bronchitídou a pomenúvajú ho názvom: bronchiálna astma. Viete, o vzniku astmy v našich zemepisných šírkach koluje toľko legiend, ako snáď o Jánošíkovi.
S ubiehajúcou dobou počet pacientov narastá skoro geometrickým radom. Najprv nastane zvrhnutie imunity a v takomto prípade sa vlastne jedná už o zvrátenú reakciu ľudského organizmu , lebo je to alergia na vlastné pľúca! Mám pre Vás ešte jednu správu. Dnes sa už dá vyliečiť alergia na vlastné zuby s názvom paradentóza, ale astma sa žiaľ farmakologickými liekmi vyliečiť nedá. Prečo? Lebo astma je v podstate jedným z druhou alergie.
Čo sa ale dá, je odstrániť alergiu na vlastné pľúca v jej podstate. Je nevyhnutné odstrániť s krvi všetky toxíny ktoré do nej prenikli, čím sa získa základ obnovy celého organizmu. Až po dosiahnutí úplnej rovnováhy energií v tele nastáva stav vyzdravenia. Je to proces zdĺhavý, pomalý , ale po absolvovaní celej regenerácie úspešný. Od pacienta vyžadujúci veľkú dávku trpezlivosti prejsť cestu od začiatku až dokonca.
Ale pozor! Poviem Vám čosi, čo lekári ignorujú, a ak aj vedia, úmyselne zamlčujú! Do dvadsiateho storočia nebola astma považovaná za ochorenie na ktoré by sa mohlo prípadne aj zomrieť. Áno, pacient s astmou je dusný, ťažko sa mu dýcha, ale priamo pri astmatickom záchvate ľudia nezomierali. V dvadsiatom storočí farmácia vyvinula inhalátory, ktorých obsah zmierňoval priebeh záchvatu. Človek by si povedal , a je to! Ale nebolo. Ak totiž pacient dlhodobo užíval inhalátor, prejavuje sa u neho srdcová a cievna nedostatočnosť. A tak vlastne takémuto pacientovi hrozí , že v priebehu záchvatu , zakrátko po použití inhalátoru môže zomrieť na srdečnú či cievnu nedostatočnosť!
A čuduj sa svete, ľudia naozaj začali na astmu zomierať až v priebehu dvadsiateho storočia, teda až po zavedení popísaných vynálezov- inhalátorov!

A teraz k astme. Môže vzniknúť ak pacient trpí:
a, dysbakteriózou
b, má vážne problémy s pečeňou
c, má v tele premnožené parazity (lambdie, klebsielly a pod)
d, je nosičom genetickej informácie na základe ktorej pri trvalo zníženej imunite príde k spusteniu ochorenia

Varujem všetkých už chorých pacientov, urobte všetko pre to, aby ste sa vyhli používaniu rôznych inhalátorov, vo väčšine obsahujú ako jednu zo zložiek hormóny. Ich dlhodobejšie používanie vedie k porušeniu prirodzeného ľudského hormonálneho reťazca, v dôsledku čoho dochádza potom k poruchám funkcií štítnej žľazy, slinivky brušnej, hypofýzy, činnosti pohlavných orgánov atď...
Mystika?
Bohužiaľ nie!
Realita!
Akýkoľvek syntetický hormón v našom tele spôsobuje poruchy, ktorých dôsledkom je znížená tvorba prirodzeného hormónu v dotknutom orgáne.
To je začiatok reťaze následných nie ľahkých porúch - ochorení.
Preto to zdôrazňujem , aby ste zobrali na vedomie , že nie je všetko zlato čo sa blýska.
Z problému ochorenia na astmu je východisko. Je pomalé postupné ale účinné. Jeho základy sú vo východnej tibetsko -čínskej medicíne, ktorej počiatky sa datujú 4-5000 rokov pred našim letopočtom. Tá je dnes uznávaná v 64 krajinách sveta ako medicína prvého kontaktu. Je bežne aplikovaná na klinikách v Číne, Japonsku, Kórei, a ostatných krajinách sveta.
Návrat zdravia spočíva vo výžive - ktorá lieči. Ak má chorý človek informácie, mal by si ďalšiu cestu starostlivosti o svoje zdravie režírovať na ich základe sám.
K danej téme, ale nie len k nej, viem navrhnúť kroky nápravy. Tie ale musí robiť každý sám.
Navrhovaná liečba vzhľadom k svojej zložitosti, lebo Tibetskou medicínou a nelieči choroba ,ale obnovuje stratená rovnováha organizmu, na základe ktorej neskôr prichádza aj k obnove činnosti životne dôležitých telesných orgánov a orgánových skupín. Na podklade týchto zmien môže nastať samo liečivý proces, ktorého výsledkom je nájdenie stratených vlastností tela včítane obnovy imunita a samozrejme aj zmiznutia astmy ako problému. Človek prestane mať záchvaty, dýcha ako v dobe pred ťažkosťami , skrátka v jeho tele orgány fungujú bezchybne a preto telo nemá dôvod onemocnieť.
A to je všetko , čo sa dá o probléme v jednoduchosti napísať. Pekný deň praje Dušansl

Moja mailová adresa je: dslivka@gmail.com
Peggynka
26.12.13,08:58
Peggynka
26.12.13,09:01
Poznám prípad,kedy astma je následkom zlého psychického stavu.A v inom prípade to boli plesne v byte.
Asi sa tu namáhame zbytočne,zadávateľka tu bola naposledy 10.12.
Janiela
26.12.13,09:13
možno preto nechodí, lebo nenašla radu

ináč veľmi dobrá je aj butejkova metóda
treba sa naučiť dýchať, znížiť nadváhu, zmeniť stravovacie návyky, vyhýbať sa stresom, športovať a pod
korela
26.12.13,13:07
Ja som Jarmillle chcela odpovedať hneď, ale zastavila ma intuícia. Možno bol dôvod dnešnej odpovede od dusansl.
Iba doplním, že ezoterici tvrdia, že astma sa vyvinie na základe dlhodobého dusenia problémov v sebe a nedávajú ich najavo. Nebránia sa a neoponujú. V podstate sa dusia.

Mne je stále veľmi ľúto nad rozpadom pod vedením Zajaca a záujmov cirkvi k prinavráteniu svojho "majetku", ktorý v podstate údajne nikdy nebol ich ako celku, ale v tomto prípade hovorím o NÚTaRCH v Bratislave Podunajských Biskupiciach - Národný ústav tuberkulózy a respiračných chorôb.
Bolo to komplexné špeciálne pracovisko pre všetky pľúcne choroby pre celé Slovensko. Nemocnicu založil MUDr. Krištúfek. Osobne verím všetkým lekárom, ktorí vzišli z tohto ústavu.Od diagnostiky, po liečbu, operácie, detské oddelenie primárka MUDr. Eva Nevická, ešte podnes publikuje, dospelí.
Pľúcna chirurgia, normálna chirurgia, urológia, gynekológia (asi málokto vie, že existuje aj tuberkulóza rodidiel okrem iných častí organizmu (poznám 18 r. dievča), starostlivosť o pacientov s cystickou fibrózou atď.
Dnes sú títo lekári roztrúsení najmä po Bratislave.

Osobne naša rodina chodila so zápalom pľúc k Dr. Fortuníkovi, vidím že ten tam zostal na geriatrii http://www.zzz.sk/?profil=575, osobne mu dôverujem a tohto som pôvodne chela aj odporučiť, ale nechcem nikomu zasiahnuť výberom do osudu.
Ešte si spomínam aj na Dr. Abazovičovú http://www.zzz.sk/?profil=221.

Čo sa týka umelých hormónov, tiež som bola varovaná pri liečbe TČM pred prijímaním hormonálnej liečby pri štítnej žľaze a brala som od lekára iba olej na poteranie okolia štítnej žľazy. Ale nie hormóny celoživotne. Už neberiem nič.
Ja mám averziu z piluliek od ranného detstva, možno nejaký prenos z minulého života, inak si neviem predstaviť príčinu.
Preto ak sa dá, tak uprednosťujem alternatívu pred klasikou a som spokojná.
lujza.j
26.12.13,13:23
normálne som zabudla, že tam bol špitál...a to som tam bola s deckom ked kohrcala ako šialená...
korela
26.12.13,13:35
Vyhľadávaná nemocnica z celého okolia blízkeho aj vzdialenejšieho. Leby zostala nemocnica aspoň pre južnú časť mesta a juh vôbec.
lujza.j
26.12.13,13:37
čo je tam teraz?či nefunguje ten objekt?
marjankaj
26.12.13,14:03
@ Peggynka: No asi preto že od 4.12 do včera je tu toľko odpovedí, že ich číta doteraz.:eek: Si kompletná?
buchač
26.12.13,14:16
Peggynka
Poznám prípad,kedy astma je následkom zlého psychického stavu.



korela
Iba doplním, že ezoterici tvrdia, že astma sa vyvinie na základe dlhodobého dusenia problémov v sebe a nedávajú ich najavo. Nebránia sa a neoponujú. V podstate sa dusia.
Ja nič , len sa potom pýtam :
Ako je možné , že existujú deti , ktoré sa ešte predsa do zlého psychického stavu nestihli dostať a aj tak už majú problémy ?
Podobne existujú prípady , že onko choroby sú pôvodom toho alebo onôho , že je to psychosomatické onemocnenie...
Teda , nech mi vysvetlí niekto , že prečo je toľko detí chorých práve na rakovinu ?
Odpoveď v štýle ...že predsa ide o nejaký ten pôvod prenosu z matky na plod neberiem , je to úbohý argument ...
korela
26.12.13,14:26
V tom pavilóne nad mikrobiológiou je geriatria (najnovší blok obrátený na námestie, nie na Krajinskú, ostala poliklinika, tá funguje ako predtým.
Zámer bol z celej nemocnice vytvoriť geriatriu. Viem že je mimoriadne potrebná. Ale prečo sa musela rozbiť práve táto dobre fungujúca nemocnica?
Práveže neviem, čo sa deje s ostatnými pavilónmi, dúfam, že to nechátra a nejde ku dnu ako nemocnica na Bezručovej tiež vďaka Zajacovi.
Možno niekto s informáciami prispeje. Ešte aj ortopédia tam bola.
Operačné sály.
Práve som mala pacienta z rodiny na Antolskej na operácii , keď vymenili primára na urológii. Vyhodili Luterovho syna urologa primára (Luter -bývalý gener. riaditeľ Mediky), novým sa stal Dr. Obšitník primár zo zrušenej urológie z Biskupíc, inak bratranec vtedy čerstvo nastúpeného nového veľvyslanca usa na Slovensku.
To dusno na oddelení si neviete predstaviť. Dalo sa krájať.
V tejto džungli je už na poľutovanie každý, darmo budú lekári hádzať plášťami.
Peggynka
26.12.13,14:32
...nestihli sa dostať do zlého psychického stavu?...
Obávam sa,že citlivá ( a bezbranná) detská dušička v dnešnom svete zažíva od útleho veku neskutočné stresy.Stačí sa pozrieť na ulici na nervózne matky a predstava o vľúdnom prostredí domova a láskavých rodičoch je ta-tam.A čo sa deje za dverami bytov,však mnohí z vás,čo bývate v panelákoch mi určite dáte za pravdu.
buchač
26.12.13,14:35
Ale Peggy ....nemyslíš predsa vážne ...

Jasné , beriem , že existuje aj takáto možnosť .
Ale na druhej strane je predsa dostatok aj prípadov v tom opačnom garde ....
lujza.j
26.12.13,14:37
decko v tej dobe od 1/2roka života na syntofilíne....dnes na synbicorte....
Peggynka
26.12.13,14:40
Ale myslím,rozprávala mi moja priateľka (detská psychologička) ako jej pribúdajú pacienti a v konečnom dôsledku by rodičia potrebovali terapiu a ona nemôže s tým nič robiť.Ja by som sa asi nezdržala a vybafla by som na nich,že stav ich dieťaťa je výsledkom ICH chovania.
Peggynka
26.12.13,15:14
korela
26.12.13,15:25
V tomto s tebou súhlasím. Ale akej skupiny rodičov sa to týka? Žiaľ, nielen akože jednoduchých ľudí, ale ľudí s veľmi vysokým vzdelaním, veľmi zodpovedným, zachraňujúcich životy ľudí v tých najťažších dg, mysliacich v cudzej reči iba už zo samotného každodenného ďalšieho samovzdelávania sa vo svojom odbore z hriešne drahých odborných publikácií.
Ide ti spektrom celej spoločnosti.
.
Nedávno som si vypočula prerozprávanie debaty mladých ľudí na pracovisku. Kto si spomenie na najrannejšiu spomienku z detstva. Mal ju jeden mladý muž. Mama ho dávala po prvýkrát do jasiel ako polročného. Celú situáciu chápal, chel povedať mame, nenechávaj ma tu, ale bol si vedomý, že to ešte nedokáže vysloviť a tak oznámiť svojej matke.
Moje prvé dieťa má prvú spomienku ako ročné plus málo mesiacov, ja ako menej dvojročná.
U svojho dieťaťa viem, že hovorí pravdu.
.
Pápež nabáda matky, aby kojili deti aj na verejnosti (teraz pred sviatkami to vyšlo).
.
V tomto videu je vidieť absolútnu prepojenosť mladej matky s dieťaťom, je to Slovenka, prijala nekomfomný individuálny spôsob života, chápajúc jeho zmysel. Trochu ju síce chápem aj trošku inak, ale však, každý sme jedinečný.
http://www.youtube.com/watch?v=tC_ChKiNCrE Katarína o láske
www.noverodicovstvi.blogspot.com/2012/02*/cesta-pro-noveho-cloveka.html
www.facebook.com/katarina.mytna
buchač
26.12.13,16:05
NETREBA MAŤ VEĽKÉ OČI.......................!!!
lujza.j
26.12.13,16:07
mne diagnostikovali bronchiálnu astmu po 30-tke...v testoch vychádzam ako alergik...len na nič konkrétne:D..dva druhy inhalátorov ...jeden pravidelne, druhý prídavný-ked by bolo už velmi zle...ráno zodac...to že druhý inhalátor sa mi bije s liekom na tlak nikomu nevadí....sranda je to, že ani jeden inhalátor neužívam iba sa tak tvárim...náhodná spirometria bola OK...neviem čo počuť na mojich pajšloch ked ma lekár-obv.aj internista počúva, ale internista naposledy...astma stabilizovaná:Dale čím je stabilizovaná...liekmi určite nie:)
Peggynka
26.12.13,16:17
Ja vždy hovorím,že všetko začína v hlave;keď som v pohode,necítim bolesti,nemám problémy.Naučila som sa triediť informácie a nezaoberám sa vecami,ktoré neovplyvním.Zdá sa,že toto je pre mňa dobrá cesta.Brala som lieky na kĺby,teraz mi stačia gumené cukríky (resp.huspenina a jedlá v aspiku) a cítim sa oveľa lepšie.Tak to bude aj u teba:astma stabilizovaná-v hlave.
lujza.j
26.12.13,16:28
neviem kde je "pes zakopaný" .....mňa prestali bolieť klby a kolená ked som prestala cvičiť...čo sa týka hlavy...sú veci ako ty píšeš...prestala som riešiť zaoberať sa nimi ....počúvam a spracúvam iba to čo potrebujem...ostatné iba prebehne ušami...
Janiela
26.12.13,19:16
Otázke, či som kompletná nerozumiem. :-(

Všetky odpovede a komentáre sa tu objavili predsa až dnes. Zadávateľka môže mať aj iné problémy, kvôli, ktorým sa tu nemôže dostať. Niekedy stačí choroba alebo aj iné prekážky. Skúsme neposudzovať.

Marjankaj, práve kvôli takým komentom uvažujem, či sa smiem - tu na Porade - na niečo opýtať, alebo sa občas vyjadriť.
marjankaj
26.12.13,19:27
Janiela, Môj komentár patril Peggynke.
K poslednému riadku.
Ospravedlňujem sa že je to tu neprehľadné. Nie je to celkom moja vina.
Janiela
26.12.13,19:30
Marjanakaj, prepáč mi, myslela som, že to patrilo mne.
marjankaj
26.12.13,19:33
Veď v pohode. A to Richard tu sľuboval väčšiu prehľadnosť.

A súhlasím s tebou. Dala otázku, tak nechápem, k čomu by sa mala vyjadrovať. Aj keby tu vysedávala denne.Preto som tak reagoval na múdru poznámku.
Peggynka
26.12.13,21:17
marjankaj asi si ma nepochopil...Neviem ako ostatní,ale keď zadám tému,tak sa občas pozriem,či mi niekto neporadil.Dnes sa tu rozvinula debata a myslela som to tak,že keď tu nechodí,tak asi nemá význam tu radiť.Potom som si uvedomila,že sa nemusí prihlásiť,aby si to prečítala,tak sa ti ospravedlňujem,keď som ťa vytočila...
marjankaj
26.12.13,21:26
No zrejme je dosť ťažko pochopiť, keď niekto zadá otázku 4.12. prvá odpoveď príde 26.12. a ty ho skritizuješ, že do 10.12.(keď bol naposledy na porade) sa nevyjadril k odpovedi.
A stačí tak málo. Sledovať čas príspevkov, skôr ako sa obuješ do zadávateľky. Aj keď tento nový spôsob porady to dosť skomplikoval,
Peggynka
26.12.13,21:35
Ja som nikde nepísala,že sa nevyjadrila (nemala k čomu).Ja som si pozrela profil,že bola naposledy prihlásená 10.12. a z toho som dedukovala,že tu nechodí,čo samozrejme nemusí byť pravda.
marjankaj
26.12.13,21:40
A toto čo bolo? A príspevky možno čítať aj bez prihlásenia.

Asi sa tu namáhame zbytočne,zadávateľka tu bola naposledy 10.12.
lujza.j
26.12.13,21:44
Janiela
27.12.13,06:39
Peggynka, to predsa nevadí, že zadávateľka tu bola, či nebola. Podľa mňa má význam poradiť, napísať, veď poučiť sa môžu aj ostatní, nielen zadávateľ témy. :-)
Peggynka
27.12.13,06:57
Ale iste,súhlasím.
Janiela
27.12.13,07:00
:-)