bettz
05.12.13,09:00
Ako študentka brigadujem od marca v Tescu kde som podpisala zmluvu o vykonavani prace. podpisala som papier ze ak moj zarobok za mesiac prekroci155e budu mi stahovat hned dan z mojho zarobku.
od 1.12.2013 mam podpisanu zmluvu o brigade aj v Kauflande kde som tiez podpisala papier o 155e ....sekretarka z kauflandu mi povedala ze si mam zrusit odvod dani z tesca.
teraz neviem co mam ist kde zrusit pretoze ked som poziadala sekretarku o lepsie vysvetlenie osocila sa ze nema cas, a ze si to mam vybavit sama ....
Mozem mat pospisanu zmluvu aj tescu aj v kauflande a ake kriteria musim splnat, nechcem platit ziadnu dan ani nic ..
jslancik
05.12.13,08:05
môžeš to mať iba u jedného zamestnávateľa podpísané... zjednodušene povedané...

a mimochodom, ty sa ešte naplatíš...

a mimochodom, nie "osočila", ale "osopila".
kn-alka
05.12.13,08:05
Nejde o to, či chceš, alebo nechceš platiť daň - jednoducho MUSÍŠ !!!

Nezdaniteľnú časť (aby si neplatila daň) môžeš mať uplatnenú len u jedného zamestnávateľa, u toho druhého ti daň z príjmu bude strhnutá. Tú však (pri takýchto nízkych príjmoch) dostaneš celú späť, keď si spravíš daňové priznanie (prípadne požiadaš zamestnávateľa).

Odporúčam ti obrátiť sa na toho zamestnávateľa, u ktorého máš menšiu mzdu, aby ti zrušil uplatňovanie nezdaniteľnej časti základu dane. U jedného z nich MUSÍŠ !!! Je výhodnejšie u toho, kde máš menší príjem.

DOPLŇAM:
To isté platí aj pre výnimku odvodov do sociálnej poisťovne, môžeš si ju uplatňovať len u jedného zamestnávateľa. Takisto odporúčam u toho, u ktorého máš väčší príjem.
katka 23
05.12.13,08:06
tzv.odvodovú výnimku si môžeš uplatniť len u 1 zamestnávateľa na 1 dohodu v 1 kalendárnom mesiaci - ak má študent uzatvorených viac dohôd
katka 23
05.12.13,08:15
papier, ktorý si podpísala je uplatnenie výnimky neplatenia odvodov na dôchodkové poistenie, pri prekročení príjmu 155,00 €, odvod dane je iné, daň sa platí z každého príjmu