mia_mi
05.12.13,12:11
Dobrý deň, momentálne som na rodičovskej dovolenke (RD), ktorá končí 7.2.2014. Koncom júla 2014 čakáme druhé dieťa. Moja otázka znie, čo by bolo pre mňa v období február 2014 (koniec RD) - jún 2014 (predpokladaný nástup na ďalšiu MD) najvýhodnejšie v zmysle, aby som mala čo najvyššie materské.

Dopĺňam údaje: pri poslednej MD som mala materské v max. výške, zamestnávateľ mi ponúkol prácu po skončení RD s pôvodným platom, ale rovnako je ochotný pristúpiť aj na čerpanie neplateného voľna z mojej strany do termínu nástupu na ďalšiu MD. Bojím sa však, že ak budem čerpať neplatené voľno (ktoré v tejto situácii preferujem), nárok na materské budem mať len v minimálnej výške, keďže poistné za mňa bude odvádzať štát (ako za osobu starajúcu sa o dieťa do 6 rokov). Je možnosť sa dobrovoľne poistiť? Čo v prípade, ak by som síce čerpala neplatené voľno, ale našla by som si prácu na dohodu - z akej výšky sa bude počítať materské v tomto prípade a má na neho vplyv aj dĺžka trvania práce na dohodu (napr. ak by trvala len jeden mesiac)? Ďakujem pekne