samuel4551
05.12.13,13:46
Zdravim,

uvazujem nad nejakou jednoduchou investiciou. Nie som moc na akcie, forex a podobne veci (celkovo som v investovani zaciatocnik), zaroven ale nechcem nechat svoje peniaze lezat iba tak necinne na ucte. A tak som dostal napad. Co by ste mi poradili ohladom kolektivnych poziciek? Viem ze vo svete je to uz viac-menej trend, novodoby fenomen a podobne; no tu u nas stale akasi neodskusana novinka.. Oplati sa skusit?
draik
05.12.13,13:20
O pôžičky v aukciách žiadajú obvykle ľudia, ktorých platobná morálka je pomerne zlá. Inak by za súčasných nízkych sadzieb žiadali o úver v banke alebo využili nejakú akciu v nebankovke. Ak už by ste chceli niekomu požičať, tak skôr nepriamo a s príslušným ručením. Ale to Vám títo žiadatelia väčšinou nevedia poskytnúť.
samuel4551
05.12.13,13:38
alebo tiez ludia ktori pracuju nacierno a v banke jednoducho nemaju sancu na normalny uver.. a nebankovky, tak tie by som urcite neskusal:D nikdy nikdy nikdy

investicie do tohto typu poziciek ponukaju celkom fajn vynosy (aspon podla tych ich kalkulaciek), tak uvazujem. ale chapem, diki za nazor:)