bradialen
05.12.13,13:50
Dobrý deň, chcela som sa opýtať pár veci ohľadom styku detí s otcom po rozvode? Máme dohodnuté stretávanie detí s otcom v párne víkendy, od piatku v čase od 16.00, do nedele 16.00hod. Čo ak pre nich nepríde? Ako dlho musím čakať s pripravenými deťmi? Toto robí pravidelne, že nepríde, resp. príde a vezme si ich na pár hodín, resp. jeden deň. Nedá sa mi nič plánovať, deti sú potom sklamané. Takže moja otázka k tomuto: ako dlho mám čakať na jeho príchod, kým si urobim s deťmi svoj program? Alebo musíme sedieť celý víkend doma a čakať, kým sa ich otec dostaví?

Dalšia otázka: čo znamená podľa zákona riadne pripraviť deti na styk s otcom? Vždy im poviem že príde a tešia sa :) A vždy balím všetko, lieky sú samozrejmosťou, ale ostatné? Oblečenie (vždy vráti špinavé neuveriteľne, často roztrhané), hračky (majú u neho svoje, ktoré si tam nechávajú)....Naozaj toto musim ?

Može si deti vziať do zahraničia bez môjho súhlasu, kedže má trvalý pobyt na SR? Aj keď tam momentálne býva u priateľky, nemá tam však ani prechodný pobyt.

Ďakujem veľmi pekne za rady, prehľadala som stránky, ale veľa som toho nenašla, nerada ale musím vytiahnuť aj ja paragrafy, keďže on s nimi rozhadzuje plnými hrsťami, ako musím, a nechá mi vziať deti a zavolá sociálku.....
Máme zatiaľ dohodu len medzi sebou, ale keďže si robí z toho holubník, chodí si kedy chce, neberie do úvahy naše plány, chcem dať súdne určiť, kedy sa može stretávať s deťmi, veď aj my máme právo si plánovať život a nie iba čakať či náhodou nepríde. A ked si ich vezme a po hodine ich vráti, tak to tiež neni nič príjemné, lebo mi nabúra celý víkend. Občas sa to dá pochopiť, nie som žiadna sebetrika ale si myslím, že by mal brať do úvahy, že aj ja mám svoj život......
Ďakujem ešte raz.
Ešte by som rada dodala, že aj keď mi je vždy za deťmi smutno, chcem aby sa s otcom a jeho rodinou stretávali a mali dobrý vzťah, nerobím žiadne naprieky a pred deťmi hovorím o otcovi len v dobrom.
arizona
05.12.13,13:03
Dobrý deň, chcela som sa opýtať pár veci ohľadom styku detí s otcom po rozvode? Máme dohodnuté stretávanie detí s otcom v párne víkendy, od piatku v čase od 16.00, do nedele 16.00hod. Čo ak pre nich nepríde? Ako dlho musím čakať s pripravenými deťmi? Toto robí pravidelne, že nepríde, resp. príde a vezme si ich na pár hodín, resp. jeden deň. Nedá sa mi nič plánovať, deti sú potom sklamané. Takže moja otázka k tomuto: ako dlho mám čakať na jeho príchod, kým si urobim s deťmi svoj program? Alebo musíme sedieť celý víkend doma a čakať, kým sa ich otec dostaví?

Cakala by som max. pol hodiny.Ak nepride, urobila by som si s detmi nahradny program.Nie si povinna vycakavat cely vikend.Je to jeho chyba, ze nepride na cas.

Ked si ich pride zobrat, tak mu oznam, ze mas iny program, ze nebudes doma v case ked ma on ma mat deti.

Hadam ich nenecha same sediet pred dverami.

Dalšia otázka: čo znamená podľa zákona riadne pripraviť deti na styk s otcom? Vždy im poviem že príde a tešia sa A vždy balím všetko, lieky sú samozrejmosťou, ale ostatné? Oblečenie (vždy vráti špinavé neuveriteľne, často roztrhané), hračky (majú u neho svoje, ktoré si tam nechávajú)....Naozaj toto musim ?

Ako pises. Vhodne obliect,prip.pobalit lieky a pod. Ak veci nosi spat znicene a potrhane,povedz mu, nech im kupi ine, ktore budu nosit u neho. Alebo im nabal nejake stare...

Može si deti vziať do zahraničia bez môjho súhlasu, kedže má trvalý pobyt na SR? Aj keď tam momentálne býva u priateľky, nemá tam však ani prechodný pobyt.

Ake stare su deti? maju vlastny pas,alebo ich ma otec napisane vo svojom pase?

Ďakujem veľmi pekne za rady, prehľadala som stránky, ale veľa som toho nenašla, nerada ale musím vytiahnuť aj ja paragrafy, keďže on s nimi rozhadzuje plnými hrsťami, ako musím, a nechá mi vziať deti a zavolá sociálku.....
Máme zatiaľ dohodu len medzi sebou, ale keďže si robí z toho holubník, chodí si kedy chce, neberie do úvahy naše plány, chcem dať súdne určiť, kedy sa može stretávať s deťmi, veď aj my máme právo si plánovať život a nie iba čakať či náhodou nepríde. A ked si ich vezme a po hodine ich vráti, tak to tiež neni nič príjemné, lebo mi nabúra celý víkend. Občas sa to dá pochopiť, nie som žiadna sebetrika ale si myslím, že by mal brať do úvahy, že aj ja mám svoj život......
Ďakujem ešte raz.
Ešte by som rada dodala, že aj keď mi je vždy za deťmi smutno, chcem aby sa s otcom a jeho rodinou stretávali a mali dobrý vzťah, nerobím žiadne naprieky a pred deťmi hovorím o otcovi len v dobrom.

Ak sa s otcom neda dohodnut, daj si navstevy urcit sudom.Ked nebude dodrziavat terminy, jeho chyba, nemoze sa na teba vyhovarat.
bradialen
05.12.13,13:06
majú vlastné pasy, ale netušim kde vlastne býva.....viem len približne, adresu nemám....aj ked som ju žiadala.....
arizona
05.12.13,13:14
Tak im tie pasy doma schovaj, nie? A adresu by ti mal oznamit, mas pravo vediet, kde sa s deti zdrzuje.Co keby sa nieco stalo???
nika.sum
05.12.13,13:16
urcite ich nemoze zobrat do zahranicia bez vaseho suhlasu. Teraz to budu riesit v Burlivom vine, viem ze je to len serial, ale myslim, ze to musia mat nejako podlozene. Urcite by som si na vasom mieste, ak byvaly partner robi problemy, nechala stretnutia urcit sudom.