69Vlado
05.12.13,18:10
Zaujímalo by ma ako funguje boiler ku kotlu na tuhe palivo keď že mam kotol na drevo a kotol na ohrev vody je na plyn ,tak by som chcel ku kotlu na drevo pripojiť boiler na ohrev vody.Neviem ani ako sa vola taký kotol (predstavu mam tak sto litrový) ktorý nebude mať špirálu na elektriku.
lapejko
05.12.13,19:17
Martin1310
05.12.13,20:13
No ale pozor ked nebude mať špirálu na elektriku tak budeš musieť kúriť v kotli aj celé leto, takže ja by som ti radil si kúpiť taký čo má aj špirálu alebo je aspon možnosť dodatočnej montáže
Funguje to v skratke tak že voda z kotlového okruhu prechádza výmenníkom ktorý je v bojlery a tým ohrieva vodu v nom.
Bojler len z výmenníkom bez elektrickej špirály sa volá nepriamoohrevný zásobník TUV. No a ten čo má aj elektrickú špirálu je kombinovaný bojler.
Tie nepriamoohrevné majú výkonnejšie výmenníky ale mne by absencia toho elektrického ohrevu chýbala, predsa len nevieš čo sa môže stať a budeš bez teplej vody.
69Vlado
06.12.13,13:47
Len že ja som nechcel zbytočne predražovať ten boiler špirálou lebo ako som písal na ohrev vody v lete mam plynový ohrievač ktorý je určite lacnejší pre ohrev ako elektrika,len som nevedel ako sa presne vola ten ako píšeš nepriamoohrevný zásobník.Tak že dík za radu.
vlado 33
06.12.13,21:40