1Lucy5
06.12.13,08:46
Poprosím o radu, spoločnosť z ČR nám vystavila faktúru na dodaný tovar, na ktorej nie je DPH, čiže ide o samozdanenie, v ktorom riadku DPH v programe ALFA PLUS mám túto faktúru zaevidovať? ĎAKUJEM
veronikasad
06.12.13,07:56
Samozdanenie zadávaš pri evidovaní faktúry do knihy záväzkov. Ako typ dokladu uvedieš faktúra a z rozbalovacieho menu vedľa vyberieš tovar EU. Vytvor si na tieto faktúry samostatný číselný rad
1Lucy5
06.12.13,08:32
Tak som to spravila, len si neviem vybrať aké číslo riadku dph mám vybrať, aby mi to v evidencii dph zahrnulo na obe strany teda do odpočítania dane a taktiež do zdaniteľných obchodov aby sa mi dph vynulovala keďže ide o samozdanenie. Dala som tam 21C Daň z nadobudnutých tovarov z EÚ s možnosťou odpočítania dane, vyššia daň. Len mi to zahŕňa iba do odpočítanie dane do zdaniteľných obchodov už nie :-/ tak neviem čo s tým.
veronikasad
06.12.13,08:35
Netreba nastavovať žiadne číslo riadku, ak si vyberieš typ ako som ti napísala, do evidencie DPH ti faktúru z ČZ zaradí správne = urobí samozdanenie. Nič iné tam nedoplňaj.
veronikasad
06.12.13,08:37
Ak máš zaškrtnuté DPH, tak ti tam uvedie automaticky sadzbu dane (20%), 07/08 a 21C
Je dôležité mať správne zadaného aj dodávatela v adresári = zaškrtnutie, že sa jedná o platitela DPH. Súčasťou adresy dodávatela musí byť aj krajina.