Šípková
06.12.13,11:25
Dobry den, mali sme zamestnanca, ktory poberal invalidny dochodok. Uz u nas nepracuje. Odvody do ZP sme platili v plnej vyske, nakolko sme nemali v rukach ziadne potvrdenie o poberani dochodku. Teraz sa dopocul, ze mal platil polovicne odvody do ZP a chcel by si narokovat doplatok mzdy. Bolo mu povedane, ze tri roky dozadu sa to da. Chcem sa spytat, ako postupovat, ci treba dat za tri roky opravne vykazy do ZP a ci opravovat aj prehlady na danovy urad, nakolko aj dan by sa zmenila. Dakujem
J+K
06.12.13,10:59
Je jasné, že poberanie dôchodku nemá ani oznámené vo svojej zdravotnej poisťovni, lebo by sa na to bolo dávno prišlo , ak by ho mali v evidencii ako poberateľa invalidného dôchodku.

Ja by som ho poslala na zdravotnú poisťovňu, nech si to tam dá do poriadku. Ak mu oni budú ochotní spätne prerábať ročné zúčtovania zdrav.poistenia, tak by mu preplatok vypočítali - ale neviem, či je to u nich možné toľko spätne . Určite by som iniciatívne neopravovala 3 roky spätne, mzdy boli spracované na základe dostupných dokladov správne .
veronikasad
06.12.13,11:13
Zamestnanec určite nemal nahlásenú invaliditu na zdr.poisťovni. Inak by vás ZP upozornila na nesprávnu sadzbu. Keďže ide aj o značný preplatok na strane zamestnávatela, informuj sa v príslušnej zdr.poisťovni ako túto situáciu riešiť.
Šípková
09.12.13,09:44
Volala som do call centra. Vedeli, ze ma invalidny dochodok, vraj nam to zamestnanec zatajil. Treba urobit opravne vykazy za cele obdobie, v mojom pripade od roku 2004.
luckaaal
05.11.14,09:56
ako si to riesila opravovala si vsetky vykazy aj prehlady za tie 3 roky? Isli ti pozrusat spatna uzavierky?
Šípková
06.11.14,06:47
Opravovala som všetky výkazy nie za 3 ale 10 rokov. Iba zdravotné. Prvé ručne, potom ako začala elektronická podateľňa, tak elektronicky. Nerušila som uzávierky, to by ma program nepustil a to by bolo roboty... Preplatok z poisťovne som potom na základe tých opravených výkazov rozdelila medzi zamestnanca a zamestnávateľa.