janpal_99@yahoo.com
06.12.13,12:52
Ake povinnosti ma zamestnavatel, ked je zamestnankyna na MD? Musi drzat nejaku kazdomesacnu evidenciu? Ak ano, ako to v Olympe urobim?
Ak nastupila na MD uprostred mesiaca, moze jej dat plnu mzdu za ten mesiac?
Moze jej davat stravne listky?
Tweety
06.12.13,12:47
Akú dochádzku, keď je na MD? To vari dochádza do zamestnania? Ak je na MD, má dochádzku nulovú, teda nie odpracovaný čas ale MD. A SL, ak nepracuje, nemá nárok na SL. Nárok na SL má len za zmenu dlhšiu ako 4 hodiny. A mzdu za celý mesiac? T o nemyslíš vážne?
Treba pozrieť aj do zákonov potrebných k práci. Môžeš začať ZP.
janpal_99@yahoo.com
06.12.13,12:53
Nie dochadzku. Ale nasla som tuto informaciu "Zamestnávateľ je povinný viesť aj evidenciu zamestnanca na účely sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia počas MD" http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/Povinnosti-zamestnavatela-pri-nastupe-na-matersku-a-rodicovsku-dovolenku-zamestnankyne.aspx
Tweety
06.12.13,12:55
veď som napísala, že v dochádzke uvedieš MD.
veronikasad
06.12.13,13:18
Materskú aj rodičovskú dovolenku zadávaš v OLYMPE v personalistike v časti pracovné pomery. Cez oprav vojdeš do karty zamestnanca, pridáš Vyňatie z pracovného pomeru - zadáš začiatok a koniec materskej dovolenky a rovnako rodičovskú dovolenku. Ak tieto údaje zadáš pred generovaním mzdy za príslušný mesiac, mzdový SW ti vypočíta mzdu za časť mesiaca do nástupu na MD:

Nezabudni na splnenie oznamovacích povinností zamestnávatela voči zdravotnej a sociálnej poisťovni.