mamamiaaa
06.12.13,13:48
Mám takú banálnu otázku: Čo sa považuje za účtovnú položku ??
Ide mi o to, aby som správne vedela vyčísliť sumu za vedenie účta.
Omega mi vygenerovala doklad kde mam "počet vytvorených dokladov" a počet "zaúčtovaných účtovných zápisov"

Čo z toho je účtovná položka ?

veľká vďaka
tictac7
06.12.13,12:56
...ja používam "Počet zaúčtovaných účtovných zápisov" - pretože aj keď rovnaké výdaky do jedného VPD, nahadujem, každý bloček z erp zvlášť, aby bolo jasné, že to nie je len jeden - mala som s tým robotu, potriediť, zlepiť..... a klienta to stojí stále menej - aj pri viacerých bločkoch je DPH stále len jedna, taktiež 211. A aj pri niektorých faktúrach máš viac ako 3 zápisy (napr. pri časovom rozlíšení časti faktúry - ja viem, že omega Ti to všetko pekne vypočíta a spraví, ale Ty musíš ťuknúť, že tento náklad chceš časovo rozlíšiť, zadať dátumy, zadať účet...)
veronikasad
06.12.13,13:23
Počet účtovných zápisov v OMEGE sú riadky, čo je napr. u zaúčtovanej faktúry 2-3 položky.
Betina2
14.07.14,15:04
asi banalita, ale v Omege sú zrejme jednoduché účtovné zápisy v denníku. Veľa SW to tak robí. V Pohode sú zápisy vždy zložité, takže v jednom riadku účtovného denníka je zápis aj na stranu MD aj na stranu Dal, čo v SW s jednoduchými zápismi by bolo v 2 riadkoch . Ako sa potom vníma položka v systéme so zložitými zápismi ? lebo ak uvažujem logicky, tak v SW s jednoduchými zápismi, je pri DF zápisov 3 ks, kým pri zložitých zápisoch je zápisov 2 ks a v tom je dosť velký rozdiel v cene...napriklad ak je cena za položku u SW s jednoduchými zápismi 0,80 eur, tak potom logicky by mala cena za položku v zložitých zápisoch byť o asi 1/3 vyššie...lenže ked poviete klientovi že máte 1,10 za položku tak ujde ku konkurenci,i ktora je za 0,70 za položku...i ked v konečnom dôsledku na celkovej sume prerobí, ale to je ťažko vysvetliť. Ako ste na tom vy čo používate zložité zápisy ? Mohli by ste to tu vysvetliť a aj uviesť potom cenu za položku ? Ďakujem.