miros15
06.12.13,18:50
Poradte mi niekto please aky fotak mam vybrat... nejaku amatersku zrkadlovku napr. nikon d3100 alebo lepsi ultrazoom kde sa da aj manualne nastavovat. Budem vdačny za všetky rady.
kopretinka
06.12.13,18:29
prečo chceš zrkadlovku?čo chceš fotiť? koľko máš na to peňazí? ako ovládaš fotografovanie?........atď...........atď........ ..atď.............nedal si absolútne žiadne info.......na takúto otázku sa nedá odpovedať
noel.g
06.12.13,19:17
Pokial si zaciatocnik a chces sa zacat venovat fotografii na vyssej urovni, urcite by som isiel do zrkadlovky, pokial chces fotak na cestovanie, bezne fotografovanie, urcite by som si vybral jeden z kompaktov, inac presne ako v predchadzajucej odpovedi, otazka nie je spravne zadefinovana. Nezabudni, ze dnes uz kompakty s prehladom dokazu konkurovat amaterskym zrkadlovkam.
bubkoch
06.12.13,19:22
. Nezabudni, ze dnes uz kompakty s prehladom dokazu konkurovat amaterskym zrkadlovkam.
v com konkretne dokazu kompakty "s prehladom" konkurovat zrkadlovkam ???
linda123456
07.12.13,13:28
http://megafoto-px.rtrk.sk/Nikon-d5100-18-105 Miros tento odporucam...mam ho a som s nim nadmieru spokojna...na amaterske a poloprofesionalne fotenie a cenovo dostupnejsie som este nic ine nenasla....
Indeed
07.12.13,15:28
tiež odporúčam NIKON CoolPix 820
miros15
07.12.13,17:49
kopretinka, obycajny "cvak " možem urobit aj s s obycajnym smartfonom alebo kompaktom za 60e. Ale nemozem na tych zariadeniach nic manualne nastavovat,hrat sa s objektivom , zaostrovat na to na co konkretne chcem...a to je to co ma laka sa v tom zdokonalovat dalej. asi tolko.
miros15
07.12.13,17:54
no napr. ja ako amater vo foteni by som tiez rad chcel vediet v com konkuruju tie kompakty zo zrkadlovkami a konkretne ktore modely
duves
07.12.13,18:04
Dobra volba ako zrkadlovka su dnes bezzrkadlovky micro 4/3. Ale to doporučujem koli velkosti. Ak velkost zrkadlovky neobmedzuje, tak ano, chod do nej. Napr. teda do Nikon D3100, no ma to jedno ale. A to je prave objektív, ktory k tomu je v kite. Jeho parametre a výstup nie su špičkove. Na zrkadlovke robí vystup snimač a optika. Snímače su často a vlastne vždy aj v nižších modelových radách podobné ako v tých vyšších, jediny rozdiel je v tom, že mnohé funkcie/parametre sa nastavujú v menu fotoaparatu, čo napr. profesionalov a poloprofesionálov obmedzuje. Nikon 3100D by mali mat teraz v elektroworlde v kite s 2 objektívmi za vynikajúcu cenu.
http://www.electroworld.sk/product/fotoaparaty-a-kamery/zrkadlovky/NIKD3100DZ/nikon-d3100-2-objektivy-af-s-dx-nikkor-18-55mm-ii-af-s-dx-nikkor-55-200mm-zrkadlovka
bubkoch
07.12.13,18:09
no napr. ja ako amater vo foteni by som tiez rad chcel vediet v com konkuruju tie kompakty zo zrkadlovkami a konkretne ktore modely
kompakty nekonkuruju zrkadlovkam v nicom ... vobec v nicom ... klasicke kompakty sa stavaju v podstate zbytocnymi a tipujem ze je to otazka par rokov kedyodidu do historie ...
kvalita kompaktov ide uz niekolko rokov dole a uz ich dobehli fotomobily ... medzi kompakty a zrkadlovky sa uz bezpecne usadili "mirrorless" ... fotaky s vymennymi objektivmi, vacsim cipom ako kompakty, mensich rozmerov, lepsou obrazovou kvalitou ako kompakty ...
duves
07.12.13,18:24
kompakty končia
kopretinka
07.12.13,20:07
miros,a už si niekedy fotil? hocičím,trebárs aj požičaným....
http://www.fotoroman.cz/techniques2/camera_basic.htm
kopretinka
07.12.13,20:23
v podstate je jedno,aký foťák bude tvoj prvý,lebo to mi ver,nebude posledný.takže si kúp to,čo sa ti páči,čo ti vyhovuje,a keď reálne začneš fotiť,tak po nejakom čase zistíš,čo vlastne potrebuješ alebo chceš.tieto debaty tu sú úplne o ničom,potrebuješ prax.....
Indeed
08.12.13,13:49
no napr. ja ako amater vo foteni by som tiez rad chcel vediet v com konkuruju tie kompakty zo zrkadlovkami a konkretne ktore modely
kompakty nekonkuruju zrkadlovkam v nicom ... vobec v nicom ... klasicke kompakty sa stavaju v podstate zbytocnymi a tipujem ze je to otazka par rokov kedyodidu do historie ...
kvalita kompaktov ide uz niekolko rokov dole a uz ich dobehli fotomobily ... medzi kompakty a zrkadlovky sa uz bezpecne usadili "mirrorless" ... fotaky s vymennymi objektivmi, vacsim cipom ako kompakty, mensich rozmerov, lepsou obrazovou kvalitou ako kompakty ...
PREČO ?

80 % všetkých fotografii , ktoré mám uložené boli fotené KOMPAKTOM
Olympus mju700 na XD-Picture-Card

a 20% fotografii , ktoré mám uložené boli fotené mobilom NOKIA N 95
objektívom Carl Zeiss Autofocus5 Megapixel

Najnovšie som zakupil NIKON CoolPix 820

skvelý foťak,pre amaterov...
duves
08.12.13,14:17
80 % všetkých fotografii , ktoré mám uložené boli fotené KOMPAKTOM
Olympus mju700 na XD-Picture-Card

a 20% fotografii , ktoré mám uložené boli fotené mobilom NOKIA N 95
objektívom Carl Zeiss Autofocus5 Megapixel

Najnovšie som zakupil NIKON CoolPix 820

skvelý foťak,pre amaterov...
Tvoja skusenosť neznamena to, že kupa kompaktu je rozumna volba.
Ja mam 80 % všetkých fotografii urobených zrkadlovkou
bubkoch
08.12.13,16:14
80 % všetkých fotografii , ktoré mám uložené boli fotené KOMPAKTOM
Olympus mju700 na XD-Picture-Card

a 20% fotografii , ktoré mám uložené boli fotené mobilom NOKIA N 95
objektívom Carl Zeiss Autofocus5 Megapixel

Najnovšie som zakupil NIKON CoolPix 820

skvelý foťak,pre amaterov...

to ze TY fotis kompaktom ma dokazovat co ?

btw: tomu nikonu s malickym pidicipom na ktorom je nasačkovanych 16MPx, s mega 30x zoomom, s mizernou svetelnostou 5,8 atd ty hovoris skvela volba ? nesranduj ... vsak tie parametre co som uviedol z neho robia presny opak skveleho fotaku ...
miros15
08.12.13,17:12
a co takto este canon powershot sx50hs ??
vlado 33
08.12.13,18:49
a co takto este canon powershot sx50hs ??
Malý čip (1/2.3 ") nebral by som ho. Pokiaľ chceš ultrazoom, pozri tento: http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-x-s1-bridge-camera-review-18445
Indeed
08.12.13,23:17
80 % všetkých fotografii , ktoré mám uložené boli fotené KOMPAKTOM
Olympus mju700 na XD-Picture-Card

a 20% fotografii , ktoré mám uložené boli fotené mobilom NOKIA N 95
objektívom Carl Zeiss Autofocus5 Megapixel

Najnovšie som zakupil NIKON CoolPix 820

skvelý foťak,pre amaterov...

to ze TY fotis kompaktom ma dokazovat co ?

btw: tomu nikonu s malickym pidicipom na ktorom je nasačkovanych 16MPx, s mega 30x zoomom, s mizernou svetelnostou 5,8 atd ty hovoris skvela volba ? nesranduj ... vsak tie parametre co som uviedol z neho robia presny opak skveleho fotaku ...

Nikde som nepovedal,že kompakt je skvelá voĺba...

iba som chcel zdorazniť,že pri idealnych svetelných podmienkach sa dajú nafotiť VYHOVUJÚCE amaterske zábery aj s kompaktom...

a okrem toho spomínaný NIKON CoolPix 820 by som neradil medzi kompakty....
bubkoch
09.12.13,08:15
Indeed:
kurnik šopa, ved citaj poriadne co pisem ...
1. nikde som nepisal ze tvrdis ze kompakt je skvela volba ... pisal si o Nikone ako o skvelej volbe a o Nikone som napisal ze je to somarina
2. nikde som nepisal ze nikon CoolPix 820 patri medzi kompakty