M.Magic
06.12.13,18:12
Dobrý deň,
môžete mi prosím napísať akým spôsobom sa vysporiadava DPH ak ja ako fyzická osoba - podnikateľ, vlastník e-shopu na SR nakúpim tovar na ďalší predaj od dodávateľa z Maďarska resp. z ČR ak nie som platcom DPH?
Ďakujem
Dáša_
06.12.13,18:07
nijak. Ak nie si platiteľ DPH, tak v zahraničí nakupuješ aj s DPH a tým je to vysporiadané. Až pokiaľ nedosiahneš hranicu nákupov 14 tisíc € z krajín bez dph za rok

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 14 000 eur.
M.Magic
06.12.13,18:26
Čiže ma ani nemusí zaujímať či je ten dodávateľ vo svojej krajine platcom DPH alebo nie je , pre mňa sa tým nič nemení?
Dáša_
06.12.13,18:33
pokiaľ nedosiahneš daný obrat, tak áno. Aleopakuje, ide o tovar. Služby sa riešia inak
M.Magic
06.12.13,18:42
Ďakujem ... a áno ide mi len o tovar, nie služby.
avalik
06.12.13,19:09
ZoDPH

§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eura.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941,45 eura.