IvkaMa
07.12.13,13:47
Dobrý deň. Pracujem v MŠ ako učiteľka a mám problém. Do zamestnania som nastúpila od 1.3.2009, začala som adaptačné vzdelávanie ale doteraz nemám žiadny doklad o jeho ukončení, nakoľko bývalá pani riaditeľka odišla do dôchodku a nová pani riaditeľka mi do dnešného dňa, napriek mojim upozorneniam, papierovo neukončila adaptačné vzdelávanie. Neviem, ako mám postupovať, pretože ma po roku zaradili do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec, ale ukončenie adaptačného vzdelávania nemám podložené osvedčením, nakoľko sa údajne nenašli podklady môjho adaptačného vzdelávania. Neviem, čo mám robiť, pretože podklady nie sú, osvedčenie nemám, zaradená som však papierovo správne, ale od septembra 2014 by som mala nastúpiť ako učiteľka primárneho vzdelávania a bez osvedčenia by som zasa musela nastúpiť ako začínajúca s nižšou platovou triedou. Ako sa dostať z tejto situácie a na koho sa obrátiť, keď sa vedenie vyhovára na predošlú riaditeľku? Mám ukončené Mgr. štúdium PrEPg. Ďakujem za odpoveď.
Terezia13
07.12.13,14:25
skús požiadať v školiacom stredisku, kde bolo vykonané školenie o náhradné osvedčenie. Vysvetli im situáciu. Pre istotu by som si dala na matrike alebo na mestsom alebo obecnom úrade overiť ešte nejaké 2-3 kópie, človek nikdy nevie
môžu sa zísť napr. pre ďalšieho zamestnávateľa, keď tento "akosi stráca" doklady
podľa mňa prvé osvedčenie má mzdárka v tvojom osobnom spise
avalik
07.12.13,14:51
komunikovala si s clenmi skusobnej komisie? ved by ti mohli dosvedcit, ze vzdelavanie bolo ukoncene. co tvoj uvadzajuci odborny zamestnanec? ... ved adaptacne vzdelavanie sa netyka len byvalej riaditelky, je v tom zainteresovanych viac osob.