1majka1
07.12.13,15:57
Ahojte, chodím na rehabilitacie s krčnou chrbticou ,vybrala som Tens, UZV mekké techniky chrbt.trp. teraz ma už neboli len krčná ,ale presunulo sa mi to nižšie už ma boli celý chrbát a mám aj bolesti hlavy po každej masáži.Mate niekto také skúsenosti cítim sa horšie ako na začiatku.
usapp
08.12.13,13:36
Neviem ci ti viem odpovedat. Podobne stavy mavam po namahe. Ide o to, ze citlive (bolestive) miesta sa mozu pohybom alebo zatazou podrazdit viac. Nasledkom su potom vacsie bolesti, ktore casom pri ukludneni ustanu. (Trva to tak 3 az 5 dni.)

Skus nieco taketo na sedenie (pokial sedis dlhsie):
http://www.pomocky.sk/produkt.aspx?OrderNo=1373
Ide o to, ze klinova podlozka odlahci chrbticu (celu) pocas sedenia tym, ze ta doslova nuti sediet spravne. (Aj teraz na nej sedim.)

A nieco taketo na spanie:
http://www.pomocky.sk/Produkt.aspx?OrderNo=1065
Vyhoda toho vankusa je v tom, ze na jeho vyrobu sa pouzivaju materialy pouzivane v zdravotnictve a naviac sa da este polohovat. (Ma dve polohy a ty si mozes vybrat, ktora ti lepsie sadne.) Odporucam SOFT je maksi - prijemnejsi a pohodlnejsi ako ostatne.

Chapem, ze su to pekne palky v porovnani s konkurencnymi produktami. Ale preco je tomu tak pochopis az ked to vyskusas doslova na vlastnom tele. (Vlastna skusenost. Mam oba produkty a este viac od tejto firmy - Sissel. Prvy vyrobok som dostal ako dar pred asi 15-timi rokmi od kamarata z nemecka a do dnes ho pouzivam.)
korela
08.12.13,17:09
Stavce medzi lopatkami máš v poriadku?
Jurivo
09.12.13,19:30
Keď bolí krčná chrbtice môže to byť z rôznych dôvodov. Preťažené alebo skrátené svaly, posunuté stavce, posunuté platničky, prechladnutie a pod. Tiež aj psychika hrá veľmi podstatnú úlohu. Po mäkkých technikách svaly ešte bolia nejaký čas.
Nepíšeš či máš nejakú diagnózu, či bolesti trvajú dlhšie alebo je to náhla bolesť.
Nájdi si vo svojom okolí dobrého maséra a ten ti pomôže.
danse
07.10.15,09:43
Ja si myslim, ze na toto je dobre cvicenie - najlepsie Pilates- ovlada ho uz aj vacsina dobrych fyzioterapeutov a zostavia klientovi cvicenie na mieru - pri pravidelnom cviceni sa spevni a natiahne cele telo ale aj krcnuachrbtica a bude menej boliet a to spojit s dobrou masazou (banky a klasicka masaz v kombinacii) a ak clovek cely den v praci sedi, tak dynamicke sedenie a dobra stolicka alebo podložka (ja mam tiez Klin od Sissel uz 7 rokov a mozem len odporucit, to co je tu dole pridane), na krcnu dobry anatomicky vankus a tiez tvrdy matrac na spanie (ja mam vegas, ten najtvrdsi) a pridat aj iny pohyb, chodzu alebo plavanie. Celodenne sedenie je podla mna pre chrbticu najvacsi "zabijak".