Patka Peroni-Gargaliková
07.12.13,17:58
dobry den mohli by ste mi poradit pretoze neviem aky je problem v aute rano idem do auta a chcem nastartovat a nejde nastartovat ukazuje mi kontrolka mazanie a baterka a ked ma potlacia tak mi nastartuje a potom v pohode startuje cely den len kazde rano je ten isty problem nestartuje, svietia kontrolky-mazanie a baterka, musia ma potlacik a nastartuje potom a potom aj ked vipnem motor cely den startuje len rano nie ...prosim poradte mi dakujem
buchač
07.12.13,17:06
Daj adresu ....

Vezmem svojho automechanika , nahodíme do kufra komplet diagnostický vercajk a dôjdeme ....

...a ozaj ...o aké auto sa jedná ?
Trabant ...???
duves
07.12.13,17:22
Opäť dalšia sranda! Taku *****inu napisať! Nove auta sa nesmu štartovať roztlačaním.
taiko
07.12.13,17:26
pisala, ze ma nove auto? ake auto pokladas za nove?
taiko
07.12.13,17:31
mohol by to byt
1. starter (startovaci motor) (kontakty v starteri stare, zahrdzavene a tym padom malo prudu do startovacieho motora, popripade solenoid v starteri je chybny)
2. baterka (treba premerat, mozno dobit)
3. zla kostra (nedostatocne napatie v kostre a tym padom malo stavy pre starter), to sa tiez da premerat
duves
07.12.13,17:34
pardon, technologicky novšie auta. Preto buchač napisal otazku, či sa jedna o Trabanta. Novšie auta (technologicky novšie) sa nesmu roztlačať. http://www.odpovedi.cz/otazky/proc-se-moderni-auta-nesmi-startovat-roztlacovanim
taiko
07.12.13,17:38
hmm, to sa mi nezda toto. Cez moju baterku moze ist aj 60A. Ale nevadim sa, moze byt. Pri roztlacani by som sa skorej bal o "flying wheel" ak je starter zaseknuty. V kazdom pripade by som isiel za odbornikom s tymto.
bodliak
07.12.13,18:48
Bod 2 možno, ale 1 a 3 akosi nesedia s tým, že jej to robí len ráno.
Martin1310
07.12.13,19:47
No to že ti pri štartovaní svieti kontrolka mazania je normálne pretože ked motor nejde tak nemaže a kontrolka baterky je v skutočnosti kontrolka dobíjania a tá samozrejme tiež svieti pokial motor stojí.
Ráno je največšia zima a schladnutá baterka je vtedy najslabšia takže sa najskôr prejavý to že už odchádza alebo ju treba len dobiť.Ak je v motorovom priestore tak sa zohreje a nejakú dobu funguje dobre ale po dlhom státí v noci v mraze je slabá je to uplne ten najklasickejší prípad ako zistíš že baterka už ide pá-pá.
Martin1310
07.12.13,19:58
No áno teoreticky je možný výbuch baterky ale myslím že keby si chcel nájsť človeka ktorý to vydel na vlastné oči tak by si si nohy zodral. A týka sa to takmer všetkých áut ktoré ešte jazdia.