tajnostkárka
07.12.13,18:41
Dobrý večer otec mal dnes autonehodu v dôsledku šmyku,auto vyzerá byť nepojazdné odtrhnuté koleso a predná časť - on je tiež hospitalizovaný.Auto bolo firemné - práve na ňom viezol tovar - zásobuje - auto je poistené - zaujíma ma aký postih mu hrozí zo strany zamestnávateľa - (mimo prepustenia) zaplatenie škody alebo niečo také
taiko
07.12.13,17:44
Ma otec poistenie zodpovednosti za skody sposobene zamestnavatelovi?
bubkoch
07.12.13,17:59
maximalne tak zaplatenie spoluucasti z HP :-)
Ice dive
07.12.13,18:04
no otázne je ešte aj to, kto nehodu spôsobil... ale vychádzajme z toho, že policajti použili formulku "vodič neprispôsobil jazdu stavu a povahe vozovky..." t.j. na vine bude otec, a v zmysle zákonníka práce môže zamestnávateľ po ňom chcieť uhradiť 4 násobok jeho mzdy - vzniknutú škodu... avšak ako bolo vyššie napísané, že maximálne si zaplatí spluúčasť, čo však pri 5 % z výšky škody minimálne 66 resp. 166 € nemusí byť zanedbateľná položka...
tajnostkárka
07.12.13,18:13
aj v prípade že nemá podpísanú hmotnú zodpovednosť za auto ? - spoluúčasť čiže on ako vodič že havaroval na firemnom?
tajnostkárka
07.12.13,18:26
ešte by ma zaujímalo ako sa posudzuje hodnota auta keďže viem,že atuo nebolo kupované nové ale spod ruky berie sa do úvahy suma,ktorú zaplatil majiteľ pri kúpe auta alebo?
bubkoch
07.12.13,18:28
ked auto ma poistku, tak realna skoda sposobena zamestnavatelovi je vo vyske spoluucasti, lebo sumu vo vyske spoluucasti zamestnavatelovi poistovna nezaplati
kupna cena auta s tym nic nema ... aj keby to bola totalka, tak poistovna zaplati aktualnu casovu cenu auta minus spoluucast
bodliak
07.12.13,18:43
Spoluúčasť, x-násobok platu, ... to všetko platí, pokial nebola komplikácia v podobe alkoholu.
tajnostkárka
07.12.13,18:46
alkohol tam žiadny nebol
tajnostkárka
07.12.13,18:52
aha no výborne :(
tajnostkárka
07.12.13,19:00
určite nemá
tajnostkárka
09.12.13,12:54
hodonotu škody vyčíslil na 18000eur - poistka je aj havarijná aj pzp - auto je nepojazdné - vyplatí poisťovňa nejaké peniaze zamesnávateľovi - ako dlho trvá likvidácia takejto poistnej udalosti?
Ice dive
09.12.13,18:00
no tak to je poisťovňa extrémne rýchla keď za dva dni má určenú výšku škody ak má teda auto 5 % spoluúčasť v HP, tak otec spôsobil zamestnávateľovi škodu 900 € ktoré môže po ňom chieť, aby zaplatil... vyriešenie danej udalosti trvá tak cca 2-3 mesiace, nakoľko poisťovňa bude čakať na vyšetrenie od polície, a potom má ešt 15-30 dní od doloženia posledného dokladu na uzavretie škodovej udalosti...
tajnostkárka
13.01.14,11:25
Opäť sa vraciam k téme škodu vraj vyčíslil odhadca z poisťovne - písomné vyjadrenie ešte neprišlo - avšak otec dostal list zo zdravotnej poisťovne,či nebola nehoda zavinená treťou osobou - čo nebola - spôsobil ju on - bol sa nato dnes pýtať vo všzp a povedali,že budú od neho pravdepodobne vymáhať sumu za ošetrenie a pobyt v nemocnici - majú nato právo ako postupovať