shimao25
07.12.13,18:53
Budem vdacna za kontakt, alebo ak tu je niekto sikovny a vie mi poradit, tak nech napise spravu. Zakladam e-shop a potrebujem poradit v oblasti danovej evidenice, dovozu a zapisovania/ zauctovania zo zahranicia, odpisov atd, zakladne veci okolo zivnostnika. Dakujem!
veronikasad
07.12.13,17:57
Účtovníka máš, alebo si chceš účto robiť sám ?
avalik
07.12.13,17:58
najdi si radsej uctovnika, budes to mat jednoduchsie - a urcite aj lacnejsie
tictac7
07.12.13,19:36
,,,,a moja :-) Veď keby si klikla tu hore, tak má, len asi že.... lebo inak, šikovný Poraďáci sme tu ale úplne fšetci dokopy .... ...ten dělá to a ten zas tohle.... sorry, to bolo také budovateľské, ale má to niečo spoločné aj s touto stránkou, inak by sme tu nikto nepotrebovali byť....
shimao25
08.12.13,18:26
chcela som si to robit sama, nevyznam sa sive velmi v tom preto zahnam vsetky podstatne informacie, ale citala som ze na danovu evidenciu nie je predpisana forma, ze postacia aj excel tabulky. tie mam pre svoju potrebu, pre potreby uctovnictva a neskorsieho danoveho priznania som si zaobstarala penazny dennik podnikatela a zaznam doslych faktur...este predpokladam ze by sommala mat nieco dalsie na odpisy - cize majetok co som si kupila na potreby pdonikania a nieco este na faktury dosle od zakaznikov..alebo sa mylim? alebo by sa mi oplatilo skor jednoduche uctovnictvO? lebo zacinam s eshopom a clovek vopred neviem kolko bude mat objednavok a faktur a jedno s druhym, predpokladam na mesiac na zaciatok tak ale 20-30.
shimao25
08.12.13,18:27
myslite? ja nad tym uvazujem, ale pisala som nizsie, ze mi neprislo take zlozite viest si danovu evidenciu...a co ak budem mat len nejakych 20-30 poloziek na mesiac...kolko ma vide uctovnik? dakujem za radu
marjankaj
08.12.13,18:44
Určite účtovník, vyjde menej ako daňový poradca.
veronikasad
08.12.13,18:45
Veď ona nechce platiť daňového poradcu, očakáva "osobného" DP na Porade ...
marjankaj
08.12.13,19:07
Veronika, mne to hovoriť nemusíš. Ale s číňanom by som sa asi skôr dohodol.:--- Alebo že by ona?:D
shimao25
08.12.13,19:10
nie, danoveho poradcu som chcela si len zaplatit na 2-3 hodinky aby mi vysvetlil veci, aby som si mohla danovu evidenciu viest sama, lebo sa v tom nevyznam a co hladam informacie, to hladam, stale mi vsetko nie je jasne, chcela som len porasit ako tu vsetci nic viac