zuzana
23.03.06,07:14
Ak práca bola vykonaná 6.3.2006 do kedy to treba najneskôr vyfakturovať?Viem, že do 15 dní, kedy je ten 15 deň 20.-teho alebo 21.3.2006??
Tweety
23.03.06,06:26
Ak práca bola vykonaná 6.3.2006 do kedy to treba najneskôr vyfakturovať?Viem, že do 15 dní, kedy je ten 15 deň 20.-teho alebo 21.3.2006?? 6+15=21. Tento deň je posledným .
71
Faktúra pri dodaní tovaru
a služby v tuzemsku
(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti. Ak v kalendárnom mesiaci vznikne platiteľovi daňová povinnosť prijatím platby jednej alebo viacerých platieb a zároveň aj dodaním tovaru alebo dodaním služby, na ktoré prijal platbu jednu alebo viac platieb, môže platiteľ vyhotoviť jednu faktúru, a to najneskôr do 15 dní od vzniku poslednej daňovej povinnosti vzťahujúcej sa na toto dodanie tovaru alebo dodanie služby v tomto kalendárnom mesiaci. Platiteľ nie je povinný na účely dane vyhotoviť faktúru, ak ide o tovar alebo službu, ktorá je dodaná s oslobodením od dane podľa § 28 až 42.
renča1
23.03.06,06:30
posledný dátum platí 20.3.2006.:)
zuzana
23.03.06,06:30
Tak ktorý dátum aj ja som na pochybách ja si myslím tiež, že 21.3.2006
renča1
23.03.06,06:36
ak sa počíta deň 6.3., ako dodanie služby,tak počíta sa včetne tohto dňa. Ja , ked vystavujem faktúru v programe , program ma na to upozorňuje. Počítajte 6.3.,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20=15 dní.
renča1
23.03.06,06:41
do 15 dní od vzniku daň.povinnosti, daňová povinnosť vzniká dňom už 6.3.
Tweety
23.03.06,06:45
do 15 dní od vzniku daň.povinnosti, daňová povinnosť vzniká dňom už 6.3.
Renka, do 15 dní od, čiže počíta sa až nasledujúci deň.
renča1
23.03.06,06:50
Renka, do 15 dní od, čiže počíta sa až nasledujúci deň.

Majka, od - vrátane dňa, kedy nastalo dodanie. To isté som si myslela aj ja, ale ALFA mi to vyhadzuje , ako chybu pri dph.:rolleyes:
Tweety
23.03.06,07:00
Majka, od - vrátane dňa, kedy nastalo dodanie. To isté som si myslela aj ja, ale ALFA mi to vyhadzuje , ako chybu pri dph.:rolleyes:
Neviem nemám ALFU , ale pre mňa do 15 dní od, je stále + 15 dní. Ešte som to nikdy ( hoci fakturujem stále skôr ako tých 15 dní) nepočítala + 14 dní. Neviem, možno to stojí za polemiku.;)
renča1
23.03.06,07:04
Neviem nemám ALFU , ale pre mňa do 15 dní od, je stále + 15 dní. Ešte som to nikdy ( hoci fakturujem stále skôr ako tých 15 dní) nepočítala + 14 dní. Neviem, možno to stojí za polemiku.;)

áno počkáme na ďalšie názory, ale daňová povinnosť vzniká v deň, kedy bolo dodanie. Zž dňa 6.3. sa môhla vystaviť faktúra.;)
Tweety
23.03.06,07:06
áno počkáme na ďalšie názory, ale daňová povinnosť vzniká v deň, kedy bolo dodanie. Zž dňa 6.3. sa môhla vystaviť faktúra.;)
To je jasné, že sa môže fakturovať dňom dodania, ale najneskôr do 15 dní od dodania.
evina
23.03.06,07:09
Neviem nemám ALFU , ale pre mňa do 15 dní od, je stále + 15 dní. Ešte som to nikdy ( hoci fakturujem stále skôr ako tých 15 dní) nepočítala + 14 dní. Neviem, možno to stojí za polemiku.;)

Ak je v zákone napísané do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti, je to vrátane dňa vzniku daňovej povinnosti. Ak by sa to malo rátať od nasledujúcho dňa bolo by napísané 15 dní odo dňa nasledujúceho po vzniku daňovej povinnosti.
Mikolajova
09.08.07,08:39
Ahojte chcem sa opýtať skúsenejších. Sme obchodná firma, ktorá má obchodných zástupcov, ktorý chodia s tovarom do terénu a ten priamo predávajú zákazníkovom cez Dodací list a zároveň zinkasujú za tovar peniaze. Ak prídu cca o týždeň do firmy ja na základe týchto dodacích listov vystavím faktúru a tu je môj problém, keďže medzi tým aj ja vo firme vystavujem dodacie a faktúry nesedí mi poradie dodacích listov čo s tým?
tinaM
09.08.07,10:13
Ahojte chcem sa opýtať skúsenejších. Sme obchodná firma, ktorá má obchodných zástupcov, ktorý chodia s tovarom do terénu a ten priamo predávajú zákazníkovom cez Dodací list a zároveň zinkasujú za tovar peniaze. Ak prídu cca o týždeň do firmy ja na základe týchto dodacích listov vystavím faktúru a tu je môj problém, keďže medzi tým aj ja vo firme vystavujem dodacie a faktúry nesedí mi poradie dodacích listov čo s tým?
Zaviedla by so osobitný číselný rad dod.listov pre každého obch.zástupcu.
KEJKA
09.08.07,10:28
Ahojte chcem sa opýtať skúsenejších. Sme obchodná firma, ktorá má obchodných zástupcov, ktorý chodia s tovarom do terénu a ten priamo predávajú zákazníkovom cez Dodací list a zároveň zinkasujú za tovar peniaze. Ak prídu cca o týždeň do firmy ja na základe týchto dodacích listov vystavím faktúru a tu je môj problém, keďže medzi tým aj ja vo firme vystavujem dodacie a faktúry nesedí mi poradie dodacích listov čo s tým?
obchodný zástupca na základe DL inkasuje hotovosť a teda má povinnosť evidencie v ERP.
Popísaný nesúlad dokazuje porušenie platnej legislatívy,
Čo s tým? Dodržiavať literu zákona.:)
Mikolajova
09.08.07,10:30
Len neviem si predstaviť ak je na aute v teréne, aby mal so sebou aj registračku a hotovosť neinkasuje stále, skôr je to len nejaká záloha.
ZuzanaP
09.08.07,10:42
Zaviedla by som osobitné číslovanie DL pre obch. zástupcov ako píše tinaM a obchodný zástupcovia nech vystavujú po prijatí hotovosti príjmový pokladničný doklad.